mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?

Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?

161,5 mln zł – to najniższa złożona oferta cenowa za wybudowanie obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi krajowej nr 6. Droga ominie Nowogard od północnego zachodu, wyprowadzi z miasta uciążliwy ruch tranzytowy na trasie Gdańsk-Szczecin, którego znaczną część stanowią samochody ciężarowe.

Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?
Łącznie do GDDKiA wpłynęło 7 ofert cenowych. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferowała firma BUDIMEX S.A. (161,5 miliona zł). Wybór wykonawcy zostanie ogłoszony po sprawdzeniu ofert cenowych. Przekazanie placu budowy obwodnicy Nowogardu o ile nie będzie żadnych protestów i odwołań w trakcie procedury przetargowej powinno nastąpić w marcu 2010 roku. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie zadania.

Obwodnica Nowogardu będzie dwujezdniową drogą ekspresową o długości 9,4 km, na jej trasie powstaną 3 węzły drogowe i 9 wiaduktów. Inwestycja przewidziana jest do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~obserwator 2010-03-16

Zbyt mały?? A masz ty samochód w ogóle...?

~osskaa 2010-01-26

Wreszcie! Ale póki nie jest za późno, szczecińska GDDKiA mogłaby poważnie rozważyć zmianę trasy S6 od Nowogardu w kierunku Kołobrzegu i tam wspólnie z S11 wybudować porządną drogę w stronę Koszalina. Inaczej ruch na obydwu krajówkach DK6 i DK11 jest zbyt mały, żeby zaczynać budowę w ciągu najblizszych 10 lat. Niestety...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech