mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?

Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?

161,5 mln zł – to najniższa złożona oferta cenowa za wybudowanie obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi krajowej nr 6. Droga ominie Nowogard od północnego zachodu, wyprowadzi z miasta uciążliwy ruch tranzytowy na trasie Gdańsk-Szczecin, którego znaczną część stanowią samochody ciężarowe.

Obwodnica dla Nowogardu za 161,5 mln?
Łącznie do GDDKiA wpłynęło 7 ofert cenowych. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferowała firma BUDIMEX S.A. (161,5 miliona zł). Wybór wykonawcy zostanie ogłoszony po sprawdzeniu ofert cenowych. Przekazanie placu budowy obwodnicy Nowogardu o ile nie będzie żadnych protestów i odwołań w trakcie procedury przetargowej powinno nastąpić w marcu 2010 roku. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie zadania.

Obwodnica Nowogardu będzie dwujezdniową drogą ekspresową o długości 9,4 km, na jej trasie powstaną 3 węzły drogowe i 9 wiaduktów. Inwestycja przewidziana jest do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

NavRoad - jak uniknąć stania w korkach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~obserwator 2010-03-16

Zbyt mały?? A masz ty samochód w ogóle...?

~osskaa 2010-01-26

Wreszcie! Ale póki nie jest za późno, szczecińska GDDKiA mogłaby poważnie rozważyć zmianę trasy S6 od Nowogardu w kierunku Kołobrzegu i tam wspólnie z S11 wybudować porządną drogę w stronę Koszalina. Inaczej ruch na obydwu krajówkach DK6 i DK11 jest zbyt mały, żeby zaczynać budowę w ciągu najblizszych 10 lat. Niestety...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.