mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla Ostrowa Wielkopolskiego

Obwodnica dla Ostrowa Wielkopolskiego

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę I etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Ponad 6 km trasa, mająca znaleźć się w ciągu drogi krajowej nr 11, zostanie wybudowana do końca 2009 roku.

Obwodnica dla Ostrowa Wielkopolskiego
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Budimex Dromex S.A., która będzie wykonawcą 6,1 km odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Już 26 maja bieżącego roku firmie zostanie przekazany plac budowy I etapu drogowego obejścia miasta.

I etap obwodnicy przebiega po północno – wschodniej stronie Ostrowa i rozpoczyna się na istniejącej drodze krajowej nr 11 węzłem drogowym Franklinów, a kończy się węzłem Ostrów Wielkopolski na istniejącej drodze krajowej nr 25 Kalisz – Ostrów Wielkopolski. Planowany odcinek obwodnicy ma mieć parametry drogi ekspresowej, jednak będzie budowany jako droga jednojezdniowa z dwoma jezdniami na węzłach drogowych. Ponadto w ramach zadania przewiduje się budowę dwóch mostów w dwóch miejscach na rzece Ołobok oraz dwóch wiaduktów nad linią kolejową i w ciągu drogi powiatowej Ostrów – Lewków. Prace związane z budową tego etapu mają się zakończyć pod koniec października 2009 roku.

To jednak dopiero krótszy odcinek planowanego drogowego obejścia Ostrowa. Drugi etap trasy będzie mieć około 12 km i ma być drogą dwujezdniową, a jego realizacja według planów rozpocznie się pod koniec przyszłego roku.
 
Po wybudowaniu obwodnicy większość ciężkiego ruchu północ-południe oraz część ruchu lokalnego przeniesie się z centrum miasta na projektowaną obwodnicę. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum skróci czas przejazdu drogą krajową nr 11, a także obniży poziom hałasu przy głównej drodze, co w konsekwencji poprawi komfort życia mieszkańców. Zmniejszona liczba samochodów spowoduje także poprawę płynności ruchu lokalnego w samym Ostrowie. Aktualne natężenie ruchu wynosi około 28 tys. pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Odmienione Porsche 911 – pierwsze fakty

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~neoplan 2008-12-28

dzis 28 grudnia prace wstzymane ze wzgledu na swieta prace ida w piorunójacym tempie jesli pogoda dopisze to zakonczenie 1 etapu juz w lipcu 2009

~Koń by się uśmiał 2008-10-15

Za ile lat będzie trzeci etap? W Ostrowie panuje moda na zwężanie ulic jestem pełen obaw że trzeci etap to będzie zwężanie obwodnicy.

~Daro 2008-07-09

Jednojezdniowa obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego 6,1 km. Wielki sukces. Pogratulować. Tylko nie wiem komu? i czego.

~sector 2008-05-21

Budowa II etapu ma sie zaczac jeszcze przed zakonczeniem I etapu, czyli pod koniec przyszlego roku.

~woyciech_s 2008-05-21

Należy rozumieć,że cały ruch od strony Poznania /i odwrotnie/ zostanie skierowany na drogę 25 i wjazd do Ostrowa dalej na Śląsk będzie się kierował do centrum miasta Al.Słowackiego. A gdzie dalej- koło dworca. Bez szybkiego wybudowania II odcinka I odcinek będzie niewykorzystany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.