mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla Wąchocka i Parszowa

Obwodnica dla Wąchocka i Parszowa

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wydał pozytywna opinię dotyczącą projektu budowy obwodnicy Parszowa i Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Przybliża to budowę 12 km odcinka dwujezdniowej drogi klasy GP.

Obwodnica dla Wąchocka i Parszowa
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa wydał pozytywna opinię dla projektu związanego z budową obwodnicy Parszowa i Wąchocka.

Celem inwestycji jest poprawa warunków ekologicznych dla mieszkańców miejscowości położonych w sąsiedztwie drogi krajowej nr 42, dostosowanie parametrów drogi do klasy GP, poprawa przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego w kierunku Warszawy, Łodzi i autostrad A-1 i A-2, poprawa bezpieczeństwa ruchu, usprawnienie ruchu w obszarze Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz umożliwienie aktywizacji gospodarczej terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi.

Projektowany odcinek drogi krajowej nr 42 zaczyna się na granicy miasta Skarżysko -  Kamienna i gminy Wąchock. Planowany ponad 12 km odcinek stanowić będzie obwodnicę Parszowa i Wąchocka. Droga będzie trasą klasy GP (główna przyspieszona) o dwóch jezdniach. Każda z jezdni będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto w ramach przedsięwzięcia przewidywana jest przebudowa istniejących dróg gminnych w rejonie projektowanych skrzyżowań. Droga będzie posiadała także odwodnienie na całej długości oraz oświetlenie skrzyżowań. Szacowany koszt inwestycji to 54 mln euro. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Tomek 2008-04-28

gp > główna ruchu przyspieszonego, a takie drogi o przekroju 2X2 bardzo sie przydają, można zrobić 1x2 ale po co jak za 4-5 lat będzie trzeba dobudowywać drugą jezdnie, a ruch tam jest bardzo duży więc 2x2 obowiązkowo:) A co do drzew, oczywiście drzewa jak najbardziej ale nie tak blisko drogi, a w dolinie Rospudy już jest dużo drzew :P:P pozdrawiam

~Obłąkany 2008-04-25

Droga GP - to znaczy Grand Prix to wy tam chcecie wyścigi urządzać ?!. Apeluję o zaniechanie tej jakże szkodliwej inwestycji a w to miejsce i za te pieniądze proponuję dosadzić kilka drzew na planowanej obwodnicy Augustowa.

~astrolog 2008-04-25

Nie masz racji. Ruch na odcinku od Skarzyska do Starachowic jest bardzo duzy, a przejazd przez Wachock jest szalenie trudny.Skarzysko polaczone ze Starachowicami dwupasmowka (na pewnym odcinku) bardzo wiele zyskuje. To wazna droga i dobrze ze ja beda robic. Kolejny krok - dwupasmowka przez Starachowice - tu jest dopiero makabra!

~Rob 2008-04-24

Cieszę się z każdego kilometra dwupasmowej drogi w tym kraju. Czy jednak trasa 42 jest aż tak oblegana by budować takie odcinki? Moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią. Poza tym standard GP 2x2 to już znamy z czasów Gierka. Bardzo szybko obrasta domami, chodnikami itd. Wolałbym by podatnicze pieniądze w pierwszej kolejności szły na budowę jednocyfrowych dróg. A wtedy być może ruch w Wąchocku zmniejszy się i wystarczy jednojezdniowa obwodnica w standardzie S z rezerwą na drugi pas ruchu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.