mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla trzech

Obwodnica dla trzech

Trwa budowa drogi, stanowiącej obwodnicę 3 miejscowości w ciągu drogi krajowej numer 10 - Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa (woj, zachodniopomorskie). W kwietniu kontynuowane były między innymi prace przy trzech wiaduktach, a także przy dwóch węzłach. Prace potrwają do końca kwietnia przyszłego roku.

Obwodnica dla trzech

Inwestycja obejmuje budowę drogi dwujezdniowej po dwa pasy ruchu w obu kierunkach wraz z węzłem drogowym "Motaniec". Na dalszym odcinku do węzła "Lipnik" zaprojektowano drogę jednojezdniową, która docelowo stanowić będzie jezdnię południową obwodnicy Stargardu Szczecińskiego. W wyniku realizacji projektu powstanie odcinek krajowej "dziesiątki" o długości 10 km o nośności nawierzchni podniesiona do 115 kN/oś i nośności obiektów klasy A.

W kwietniu kontynuowane były między innymi prace przy trzech wiaduktach, a także przy dwóch węzłach. Zakończono montaż przepustów, zaczęto budowę nasypów i rowów. Kontynuowano przebudowę linii energetycznych, gazowych i elektrycznych.

Całkowita wartość projektu wynosi 103 mln złotych, z czego 77 mln dołoży Unia Europejska w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Wykonawcą, na zlecenie GDDKiA jest firma NCC Aktiebolag.

Przeczytaj także:

Nowe obejście krajowej "10" (2005-07-04)

Remont i budowa na "17" (2006-02-07)

Wakacyjne remonty (2005-06-29)

Tematy w artykule: zachodniopomorskie obwodnice

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~osskaa 2006-05-08

Docelowo będzie jezdnią południową S10... ciekawe czy jeszcze w XXIw?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.