mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica górą

Obwodnica górą

Obwodnica Augustowa w dolinie rzeki Rospudy może być zrealizowana w jednym z dwóch wariantów - tunel drogowy lub estakada - poinformował na konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko.

Ostateczna decyzję podejmie inwestor. Uwzględniając jednak aspekt finansowy inwestycji (budowa tunelu nawet dziesięciokrotnie podwyższyłaby koszty inwestycji) wiele wskazuje na to że obwodnica pobiegnie estakadą. Minister dodał jednak, że estakada musi być wyposażona w dwa przejścia dla zwierząt o szerokości 60 metrów po prawej i lewej stronie doliny Rospudy - "osobiście uważam, że tunel byłby lepszy, ale wybraliśmy wariant równoważny, zbudowanie dwóch przejść o szerokości 60 m oraz zalesienie 24 ha w dolinie Rospudy kompensuje inwestycję".

Budowa obejścia Augustowa będzie największą i najdroższą  inwestycją realizowaną dotychczas w województwie podlaskim. Według wstępnych szacunków inwestycja wyniesie około 200 mln zł (przy uwzględnieniu budowy estakady a nie tunelu, który znacznie zwiększyłby koszty inwestycji). Trasa o długości 17 km pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z uzdrowiskowej miejscowości jaką jest Augustów. Obwodnica połączy miejscowość Gatne z łącznikiem dróg do Warszawy i Białegostoku, przetnie drogi na trasie Augustów - Ełk omijając jezioro Niecko.

Przeczytaj także:

Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku (2006-06-26)

 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~Kubuś Puchatek. 2007-02-25

Rząd i TV na jego usługach stosują gebbelsowską metodę powtarzania kłamstwa. Nie jestem ekologiem ale rozumiem potrzebę ochrony ortoczenia w którym żyjemy. jednak cały czas słyszę w TV KŁAMSTWA. !!!!!!!!!!! EKOLODZY SĄ PRZECIWNI BUDOWIE OBWODNICY. TO JEST GOEBBELSOWSKIE KŁAMSTWO. Oni są przeciwqni OBECNEJ LOKALIZACJI.!!!!!!!! to znaczna różnica. OBECNY RZĄD SPARTOLIŁ CO MÓGŁ. A teraz szuka kozła ofiarnego.

~darek 2007-02-25

ekolodzy od siedmiu bolesci . Kwiatek tez zyje ale ile radosci Wam sprawia gdy go otrzymujecie.Jak protestujecie wtedy - ukochany dostaje w pysk czy cos innego!? Albo komar glaszczecie Go czy reka pac .Ato tez czesc przyrody.Gdyby Was sluchac to nawet krowa rosnacej trawy jesc by niemogla i zajace z doliny rowniez.Spojrzyjcie dookola siebie jak zniszczliscie runo lesne,a drzewo na ognisko czy kupiliscie czy KRADZIONE !?.Niech tym zajmie sie straz lesna.-powinna to byla juz dawno zrobic.

~mc 2007-02-21

do mg to nie przeczytałeś wyżej że to nie rezerwat. Ekolodzy z Bożej łaski to więcej niż idioci.

~orhidea 2007-02-18

gówno z was Sz.p drogowcy!!!

~orhidea 2007-02-18

gówno z was Sz.p drogowcy!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.