mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na budowę I etapu obwodnicy m. Puławy o długości 12,7 km wraz z budową nowego mostu przez Wisłę w Puławach (długość ponad 1 km). W sumie wartość całego projektu (umowa na nadzór i umowa na wykonanie robót) wynosi 408 mln zł, a wartość dofinansowania z UE (SPOT) wyniesie około 296 mln zł.

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

Wykonawcą kontraktu będzie konsorcjum firm: "Mosty Łódź" S.A. (lider), Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH, Vistal Sp. z o. o. Wartość kontraktu wynosi 311 mln zł Na wybudowanie obwodnicy i mostu przeznaczono 25 miesięcy. Wcześniej GDDKiA podpisała umowę na kwotę 14,3 mln zł na nadzór nad projektem.

Inwestycja zakłada powstanie trasy o klasie drogi głównej ruchu przyspieszonego - z jedną jezdnią, ale dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Na odcinku obwodnicy zaprojektowano dwa węzły drogowe - "Bronowice" i "Dęblińska". Dla obsługi ruchu lokalnego i zapewnienia dostępu do pól i budynków zaprojektowano w poprzek trasy wiadukty i przejazdy gospodarcze, a wzdłuż trasy - tzw. drogi zbiorcze. W ciągu zaprojektowanej północnej obwodnicy Puław znajdzie się most przeprowadzający ruch przez rzekę Wisłę. Będzie to obiekt czternastoprzęsłowy. Na szerokości mostu będzie odbywał się ruch w obu kierunkach. Dla każdego kierunku ruchu przewidziane są po dwa pasy o łącznej szerokości 7,00 metrów, z opaskami bezpieczeństwa po 1,0 m szerokości każda i pasem rozdziału. Po obiekcie będzie dopuszczony ruch pojazdów o masie całkowitej do 50 ton.

Budowa nowego odcinka drogi krajowej nr 12 w Puławach to część większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa północnej obwodnicy Puław w ciągu drogi krajowej nr 12 Radom - Lublin. Drugi etap budowy obwodnicy Puław obejmie odcinek o długości 12 km, który połączy węzeł Azoty w Puławach z Chrząchówkiem (na drodze Lublin - Warszawa).

Celem budowy obwodnicy miasta Puławy jest m.in.: lepsze połączenie drogi krajowej nr 12, a docelowo drogi ekspresowej S12 z siecią autostrad i dróg ekspresowych, usunięcie tzw. "wąskich gardeł" w ciągu drogi krajowej, przyciągnięcie inwestorów krajowych i zagranicznych, ułatwienie ruchu turystycznego w regionie oraz poprawa dostępności Białorusi, Ukrainy i Rosji z krajami Unii Europejskiej poprzez sieć drogową.

Przeczytaj także:

Budowa dojazdów do mostu w Płocku (2006-01-31)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Obwodnica Puław coraz bliżej (2005-09-20)

Pożyczka z EBI pod obwodnice (2005-09-06)


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~Agata 2007-05-28

Nie wiadomo czy ten most nie będzie płatny. Wtedy to ludzie będą wybierać stary most tylko ciężarówki będę jeździć noVym. Chociaż to i tak będzie się mniej korkować bez ciężarówek.

~MOOSE 2007-05-25

A widzieliście kiedyś jak przejeżdża przez stary most np. karetka na sygnale? Pracowałem w pogotowiu w Puławach i wiem, że było to bardzo duże zagrożenie dla osób do których ta kareta jechała bo był ciasny, mały i ciężko jakkolwiek wyprzedzić jakiś samochód.

~grzegorz 2007-04-08

proszę o aktualne plany budowy obwodnicy puław na etapie młynki-sielce

~dfa 2006-12-30

Mysle ze ten most rozwiaze wreszcie te korki co pojawiaja sie na starym moscie i tez wydaje mi sie ze bedzie duzo mocniejszy od tego co jest obecnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando