mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na budowę I etapu obwodnicy m. Puławy o długości 12,7 km wraz z budową nowego mostu przez Wisłę w Puławach (długość ponad 1 km). W sumie wartość całego projektu (umowa na nadzór i umowa na wykonanie robót) wynosi 408 mln zł, a wartość dofinansowania z UE (SPOT) wyniesie około 296 mln zł.

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane

Wykonawcą kontraktu będzie konsorcjum firm: "Mosty Łódź" S.A. (lider), Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH, Vistal Sp. z o. o. Wartość kontraktu wynosi 311 mln zł Na wybudowanie obwodnicy i mostu przeznaczono 25 miesięcy. Wcześniej GDDKiA podpisała umowę na kwotę 14,3 mln zł na nadzór nad projektem.

Inwestycja zakłada powstanie trasy o klasie drogi głównej ruchu przyspieszonego - z jedną jezdnią, ale dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Na odcinku obwodnicy zaprojektowano dwa węzły drogowe - "Bronowice" i "Dęblińska". Dla obsługi ruchu lokalnego i zapewnienia dostępu do pól i budynków zaprojektowano w poprzek trasy wiadukty i przejazdy gospodarcze, a wzdłuż trasy - tzw. drogi zbiorcze. W ciągu zaprojektowanej północnej obwodnicy Puław znajdzie się most przeprowadzający ruch przez rzekę Wisłę. Będzie to obiekt czternastoprzęsłowy. Na szerokości mostu będzie odbywał się ruch w obu kierunkach. Dla każdego kierunku ruchu przewidziane są po dwa pasy o łącznej szerokości 7,00 metrów, z opaskami bezpieczeństwa po 1,0 m szerokości każda i pasem rozdziału. Po obiekcie będzie dopuszczony ruch pojazdów o masie całkowitej do 50 ton.

Budowa nowego odcinka drogi krajowej nr 12 w Puławach to część większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa północnej obwodnicy Puław w ciągu drogi krajowej nr 12 Radom - Lublin. Drugi etap budowy obwodnicy Puław obejmie odcinek o długości 12 km, który połączy węzeł Azoty w Puławach z Chrząchówkiem (na drodze Lublin - Warszawa).

Celem budowy obwodnicy miasta Puławy jest m.in.: lepsze połączenie drogi krajowej nr 12, a docelowo drogi ekspresowej S12 z siecią autostrad i dróg ekspresowych, usunięcie tzw. "wąskich gardeł" w ciągu drogi krajowej, przyciągnięcie inwestorów krajowych i zagranicznych, ułatwienie ruchu turystycznego w regionie oraz poprawa dostępności Białorusi, Ukrainy i Rosji z krajami Unii Europejskiej poprzez sieć drogową.

Przeczytaj także:

Budowa dojazdów do mostu w Płocku (2006-01-31)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Obwodnica Puław coraz bliżej (2005-09-20)

Pożyczka z EBI pod obwodnice (2005-09-06)


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~Agata 2007-05-28

Nie wiadomo czy ten most nie będzie płatny. Wtedy to ludzie będą wybierać stary most tylko ciężarówki będę jeździć noVym. Chociaż to i tak będzie się mniej korkować bez ciężarówek.

~MOOSE 2007-05-25

A widzieliście kiedyś jak przejeżdża przez stary most np. karetka na sygnale? Pracowałem w pogotowiu w Puławach i wiem, że było to bardzo duże zagrożenie dla osób do których ta kareta jechała bo był ciasny, mały i ciężko jakkolwiek wyprzedzić jakiś samochód.

~grzegorz 2007-04-08

proszę o aktualne plany budowy obwodnicy puław na etapie młynki-sielce

~dfa 2006-12-30

Mysle ze ten most rozwiaze wreszcie te korki co pojawiaja sie na starym moscie i tez wydaje mi sie ze bedzie duzo mocniejszy od tego co jest obecnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mało kto pamięta, że od kilku lat w ofercie Mercedesa możemy znaleźć Klasę B Electric Drive. Niestety, z powodu bardzo słabej sprzedaży samochód zostanie wycofany z oferty niemieckiego producenta.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech