mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica im. Jana Pawła II

Obwodnica im. Jana Pawła II

Aleja Jana Pawła II, taką nazwę nosi oficjalnie od 19 grudnia drugi etap bielawskiej (woj. dolnośląskie) obwodnicy. Koszt prac budowlanych sięgnął ponad 3 mln euro. Z nowego odcinka obwodnicy kierowcy mogli korzystać już od kwietnia br. miesięcy.

Obwodnica im. Jana Pawła II

Wykonawcą inwestycji była firma SKANSKA. Aleja Jana Pawła II liczy niewiele ponad 2 kilometry i została zbudowana przy znacznym udziale unijnych funduszy. Na realizację inwestycji miasto pozyskało środki zewnętrzne w wysokości około 1,5 mln euro. Budowa obwodnicy trwała od 22 października 2004 roku, a oddanie do użytkowania nastąpiło 14 kwietnia 2006 roku.

Z nowego odcinka obwodnicy kierowcy mogli korzystać już od kilku miesięcy. Uroczyste otwarcie nastąpiło w tym momencie, gdyż zgodnie z zawartym kontraktem należało do 30 listopada dokonać pełnego rozliczenia finansowego inwestycji.

Aleja Jana Pawła II ma strategiczne znaczenie dla Bielawy. Po pierwsze znakomicie poprawiła infrastrukturę drogową, skracając i ułatwiając dojazd z Dzierżoniowa do największego osiedla Bielawy (XXV-Lecia PRL). Po drugie, może ona przyczynić się do rozwoju gospodarczego miasta, dzięki terenom inwestycyjnym znajdującym się w jej sąsiedztwie.

Przeczytaj także:

Ruszyła budowa obwodnicy Zgorzelca (2006-12-06)

Nowy odcinek S-8 - obwodnica Oleśnicy (2006-11-28)

Obwodnica Nowej Rudy na raz i dwa (2006-09-27)

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

~as 2007-03-17

Rządzili czerwoni to w każdym mieście musiał być plac i/lub pomnik Lenina. Rządzą czarni to w każdym mieście musi być plac i pomnik JP2.

~student 2006-12-29

Popieprzony kraj. Te osiedle XXV-Lecia PRL też rządzący chcieli zmienić na JP2, ale się mieszkańcy nie zgodzili. To im na siłe obwodnice JP2 wżenili.

~skanska 2006-12-26

bez przesady po co znow taka nazwa niedlugo kazda nowa ulica bedzie sie tak nazywac;/

~seeker 2006-12-22

Też mi fakt obwodnica w Piekarach Śl. już dawno nazywa się Al. Jana Pawła II :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport