mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicą ominąć Siewierz

Obwodnicą ominąć Siewierz

Wybudowanie obwodnicy Siewierza (woj. śląskie) przy drodze krajowej nr 78 sprawi, że z centrum miasta wyprowadzony zostanie ruch pojazdów ciężkich. Obecnie przez Siewierz każdej doby przejeżdża ponad 30 tysięcy pojazdów. Budowa siedmiokilometrowej obwodnicy Siewierza rozpoczęła się dwa lata temu. Zakończenie robót w styczniu 2011 roku. Koszt tej inwestycji to 185,8 mln złotych.

Obwodnicą ominąć Siewierz
Nowa droga przeprowadzi ruch samochodowy relacji zachód-wschód ponad DK 1 - połączenie z DK 1 możliwe będą poprzez nowy węzeł drogowy. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa kierowców i pieszych oraz poprawę przepustowości drogi nr 78 na tym odcinku.

Na skrzyżowaniu w Siewierzu łączą się obecnie dwie drogi krajowe (DK 1 północ-południe i DK 78 zachód-wschód). Na odcinku jedynki przebiegającym przez Siewierz każdej doby przejeżdża ponad 30 tys. pojazdów. Przy tak dużym natężeniu ruchu dochodziło do wielu, kolizji i wypadków. Powstawały wielokilometrowe korki.

Jednym z założeń przyjętych przed rozpoczęciem robót przy budowie obwodnicy było maksymalne ograniczenie ruchu na skrzyżowaniu DK 1 z DK 78. Pierwotna organizacja ruchu zakładała pozostawienie wyłącznie prawoskrętów uniemożliwiając przejazd na wprost. Po licznych protestach mieszkańców skorygowano organizację ruchu na skrzyżowaniu: dopuszczony zostanie (tylko dla pojazdów do 3,5 t.) przejazd na wprost, tj. z Tarnowskich Gór do Siewierza i z Siewierza do Tarnowskich Gór. Rozwiązanie to może być tymczasowe. Ruch pojazdów na skrzyżowaniu będzie monitorowany po to, by w sytuacji powodującej zagrożenie życia i zdrowia uczestników ruchu wprowadzić pierwotnie planowaną organizację ruchu.

Zgodnie z przyjętymi przez GDDKiA założeniami likwidowane są miejsca niebezpieczne na drogach. W przypadku Siewierza - dzięki budowie obwodnicy. Usprawnienie ruchu na DK 1 i DK 78 nastąpi dzięki połączeniu dwóch elementów: obwodnicy i przebudowie skrzyżowania w Siewierzu.

Budowa siedmiokilometrowej obwodnicy Siewierza rozpoczęła się dwa lata temu. Zakończenie robót w styczniu 2011 roku. Koszt tej inwestycji to 185,8 mln złotych.

Trwa również budowa obwodnicy Lublińca w ciągu DK 46. Obydwie te inwestycje realizuje firma SKANSKA S.A. Dopuszczenie do ruchu obejścia Lublińca planowane jest w tym roku.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 RS – wszystkie sprzedane

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~obser3 2010-10-29

brawo panowie drogowcy ale byłoby prędzej gdyby urzędasy brały pod uwagę że można by budowac również nie tylko od 7,00 do 15,00 lub 16,00 ale w systemie 24 godz a jeśli nie wiadomo jak to się robi to zapraszamy do kolegów po fachu za ODRĘ czyli pospolicie mówiąc nad REN i ŁABĘ ach zapomniałbym przecież to ma byc CUD-DONALDA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.