Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicą ominąć Siewierz

Obwodnicą ominąć Siewierz

Wybudowanie obwodnicy Siewierza (woj. śląskie) przy drodze krajowej nr 78 sprawi, że z centrum miasta wyprowadzony zostanie ruch pojazdów ciężkich. Obecnie przez Siewierz każdej doby przejeżdża ponad 30 tysięcy pojazdów. Budowa siedmiokilometrowej obwodnicy Siewierza rozpoczęła się dwa lata temu. Zakończenie robót w styczniu 2011 roku. Koszt tej inwestycji to 185,8 mln złotych.

Obwodnicą ominąć Siewierz
Nowa droga przeprowadzi ruch samochodowy relacji zachód-wschód ponad DK 1 - połączenie z DK 1 możliwe będą poprzez nowy węzeł drogowy. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa kierowców i pieszych oraz poprawę przepustowości drogi nr 78 na tym odcinku.

Na skrzyżowaniu w Siewierzu łączą się obecnie dwie drogi krajowe (DK 1 północ-południe i DK 78 zachód-wschód). Na odcinku jedynki przebiegającym przez Siewierz każdej doby przejeżdża ponad 30 tys. pojazdów. Przy tak dużym natężeniu ruchu dochodziło do wielu, kolizji i wypadków. Powstawały wielokilometrowe korki.

Jednym z założeń przyjętych przed rozpoczęciem robót przy budowie obwodnicy było maksymalne ograniczenie ruchu na skrzyżowaniu DK 1 z DK 78. Pierwotna organizacja ruchu zakładała pozostawienie wyłącznie prawoskrętów uniemożliwiając przejazd na wprost. Po licznych protestach mieszkańców skorygowano organizację ruchu na skrzyżowaniu: dopuszczony zostanie (tylko dla pojazdów do 3,5 t.) przejazd na wprost, tj. z Tarnowskich Gór do Siewierza i z Siewierza do Tarnowskich Gór. Rozwiązanie to może być tymczasowe. Ruch pojazdów na skrzyżowaniu będzie monitorowany po to, by w sytuacji powodującej zagrożenie życia i zdrowia uczestników ruchu wprowadzić pierwotnie planowaną organizację ruchu.

Zgodnie z przyjętymi przez GDDKiA założeniami likwidowane są miejsca niebezpieczne na drogach. W przypadku Siewierza - dzięki budowie obwodnicy. Usprawnienie ruchu na DK 1 i DK 78 nastąpi dzięki połączeniu dwóch elementów: obwodnicy i przebudowie skrzyżowania w Siewierzu.

Budowa siedmiokilometrowej obwodnicy Siewierza rozpoczęła się dwa lata temu. Zakończenie robót w styczniu 2011 roku. Koszt tej inwestycji to 185,8 mln złotych.

Trwa również budowa obwodnicy Lublińca w ciągu DK 46. Obydwie te inwestycje realizuje firma SKANSKA S.A. Dopuszczenie do ruchu obejścia Lublińca planowane jest w tym roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~obser3 2010-10-29

brawo panowie drogowcy ale byłoby prędzej gdyby urzędasy brały pod uwagę że można by budowac również nie tylko od 7,00 do 15,00 lub 16,00 ale w systemie 24 godz a jeśli nie wiadomo jak to się robi to zapraszamy do kolegów po fachu za ODRĘ czyli pospolicie mówiąc nad REN i ŁABĘ ach zapomniałbym przecież to ma byc CUD-DONALDA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj