mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica płd. Radomia pod nadzorem

Obwodnica płd. Radomia pod nadzorem

Wykonawca budowy obwodnicy południowej Radomia przejął tereny pod tę inwestycję. Niezaleznie od tego trwa przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się kompleksowym nadzorem inwestorskim nad budową obwodnicy.

Obwodnica płd. Radomia pod nadzorem
Na przetarg wpłynęło siedemaście ofert. Jedną z nich oferent wycofał jednak przed otwarciem kopert. Najdroższą ofertę zaproponowała firma DHV Polska z siedzibą w Warszawie: ponad 3,8 mln zł. Trzy najtańsze oferty to konsorcjum firm International Supervisors z Warszawy i Integral z Katowic: blisko 584 tys zł, Bud-Invent z Warszawy: około 590 tys. zł oraz Lafrentz Polska z Poznania: około 879 tys. zł.

Przy tak wielkich inwestycjach zasadą jest, że wynagrodzenie za kompleksowy nadzór powinno wynosić od jednego do dwóch procent wartości całego zadania - na sfinansowanie nadzoru inwestorskiego nad obwodnicą południową zarezerwowano aż około 1,5 miliona zł.

Kompleksowy nadzór inwestorski nad obwodnicą południową potrwa prawie osiem lat. Zwycięska firma będzie przez najbliższe 29 miesięcy nadzorowała budowę trasy, a także wszystkie roboty dodatkowe, uzupełniające lub zamienne, które będą niezbędne do zakończenia i odbioru inwestycji. Firma będzie też nadzorowała wykonanie robót budowlanych w okresie gwarancji (przez 60 miesięcy od oddania inwestycji). Sporządzi ponadto pełne rozliczenie finansowe i dokona odbioru pogwarancyjnego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kia K9 – nowe zdjęcia i wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zzxx 2012-04-02

Kolego, co za długo trzymasz Shift. Przejedź się proszę obecnymi drogami w tamtym miejscu, dowiedz się jak wygląda pozostały przebieg obwodnicy - a potem pisz takie bzdury. Która telewizja o tym powie, nie wiem, ale taka droga istotnie poprawi komunikację w mieście. Obecnie nie ma tam ŻADNEGO ciągu komunikacyjnego. W dodatku ruch poprzeczny jest niewielki, zatem w czym problem? Sądząc po Twojej retoryce, gdyby był tam wiadukt pewnie narzekałbyś, że wyrzucają na niego pieniądze.

~Tomy z tonącej czerwonej wyspy Tuska 2012-04-01

No ale w TVN powiedzą,. że przybywa w POlsce *dobrych* dróg. Dzięki "naszemu" rządowi

~Jotgie 2012-03-29

Jak dla mnie droga, która ma jednopoziomowe skrzyżowania nie jest żadną obwodnicą a jedynie nową ulicą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando