mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica północna Opola – można jechać!

Obwodnica północna Opola – można jechać!

Od weekendu kierowcy jadący drogą nr 94 od strony Wrocławia w kierunku Strzelec Opolskich mogą omijać Opole bez problemu. Do użytku oddany został bowiem ostatni odcinek obwodnicy północnej Opola od ul. Częstochowskiej do ul. Strzeleckiej. Inwestycja na 3,5 kilometrowym odcinku trwała ponad rok i wyniosła ponad 58 mln zł. Teraz cała obwodnica liczy ponad 12 km.

Obwodnica północna Opola – można jechać!

Inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75 % wydatków kwalifikowanych. Pozostałe 25% wydatków kwalifikowanych, wydatki niekwalifikowane i koszt prac towarzyszących, przewidziane są do pokrycia ze środków własnych miasta. Projekt zrealizowany został w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Wykonawcą prac było konsorcjum z liderem - Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna – Koźla.  W ramach inwestycji zrealizowano m.in przebudowę odcinka ul. Częstochowskiej (skrzyżowanie z Obwodnicą), przebudowę odcinka ul. Strzeleckiej poprzez wybudowanie ronda, przy połączeniu z obwodnicą,  budowę dróg transportu rolnego i leśnego, budowę wiaduktu nad linią kolejową nr 144 Tarnowskie Góry - Opole, budowę przepustów i zabezpieczeń akustycznych.

Nowy, 3,5-kilometrowy odcinek obwodnicy połączył istniejący objazd miasta i drogę krajową nr 46 Opole - Częstochowa, z drogą krajową 94 będącą częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego. Wcześniej droga krajowa nr przebiegała przez śródmieście Opola. Na ponad 15-kilometrowym odcinku śródmiejskim ruch lokalny miasta nakładał się z ruchem tranzytowym drogi 94, która jest jedyną alternatywną trasą do autostrady A4.

Dzięki inwestycji czas podróży skróci się średnio o ponad 20 minut, zmniejszy się natężenie ruchu przez centrum miasta w poszczególnych latach 2007 i 2008 odpowiednio o 45 i 50%, poprawią się też warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Na atrakcyjności zyska Opole jako teren do mieszkania i inwestowania dzięki lepszej sieci infrastruktury komunikacyjnej.

Przeczytaj także:

Powstał nowy węzeł w Opolu (2006-12-05)

Trwają prace nad ostatnim etapem obejścia Opola (2006-07-26)

‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona (2006-12-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Gosia 2007-03-18

obwodnica na miare lat 60-tych zadna rewelacja pare km drogi przedzielony 5-cioma skrzyzowanimi switlnymi to inzyneria epoki gierka zmarnowane pola i lasy

~flush 2007-02-26

jechalem wczoraj ta obwodnica. oczywiscie ruch tranzytowy bedzie omijal centrum opola jednak obwodnica ma wiele brakow. od strony ulicy strzeleckiej pasy wylaczone z ruchu sa slabo oznaczone. wystarczylo "zapaskowac" te wysepki i kierowca nie gubilby sie jak na lotnisku. do tego wjazd na obwodnice w bierkowicach (przy wyjezdzie na wroclaw obok stacji benzynowej) jest zle oznaczony. jest tam rondo a kilkanascie metrow dalej skrzyzowanie z sygnalizacja switlna gdzie jest jeden pas ruchu ze znakiem poziomym do jazdy w lewo (na wroclaw). a co jesli ktos chce jechac w prawo w strone opola?? chyba ze tworcy trasy kieruja ruch przez stacje benzynowa...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross