mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica północna Rzeszowa - drugie podejście

Obwodnica północna Rzeszowa - drugie podejście

Miasto po raz drugi złożyło wniosek o przyznanie środków unijnych na realizację obwodnicy północnej Rzeszowa w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tej inwestycji oszacowano na 130 mln zł. Ponad 4 km odcinek ma połączyć istniejącą już część obwodnicy z przyszłą autostradą A4 (węzeł Rzeszów – Wschód).

Obwodnica północna to najważniejsza inwestycja drogowa Rzeszowa najbliższych lat. Na terenie miasta jest do wybudowania odcinek liczący 2,6 kilometra, pozostała część znajdzie się poza miastem i realizować go będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Pieniądze na brakujący odcinek północny miasto starało się pozyskać z programu Rozwój Polski Wschodniej. W połowie grudnia Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pozytywnie zaopiniowało pierwsze wnioski złożone do tego programu. Mimo to ministerialni urzędnicy uznali, że obwodnica północna Rzeszowa nie należy do najpilniejszych zadań i pieniędzy nie przyznali.

Jak informują urzędnicy z UM Rzeszowa prace przygotowawcze są w toku. Gotowa jest koncepcja przebiegu obwodnicy, w projekcie budżetu na 2007 rok są zarezerwowane pieniądze na wkład własny gminy, trwają wykupy gruntów, omawiane jest szczegółowe porozumienie z GDDKiA w sprawie inwestycji. Przygotowywany jest także raport oddziaływania na środowisko, który ma być gotowy w czerwcu – pozwoli to na ogłoszenie przetargu na dokumentację projektowo-techniczną.

Rzeszowscy urzędnicy liczą, że pieniądze z programu Rozwój Polski Wschodniej uda się jednak zdobyć, ponieważ niektóre inwestycje wybrane przez ministerstwo do realizacji są w bardzo wstępnej fazie przygotowania i nie uda się ich na czas zakończyć. Wtedy przyznane na nie pieniądze mogą zasilić inne inwestycje, lepiej przygotowane, takie jak np. obwodnica północna Rzeszowa. Gdyby udało się pozyskać środki unijne, to budowa obwodnicy ruszyłaby w 2008 roku i potrwałaby do 2011 roku.

Przeczytaj także:

Zakończono kolejny etap obwodnicy Rzeszowa (2006-10-30)

Obietnice Polaczka na Podkarpaciu (2006-11-23)

Podkarpacie liczy na pieniądze z UE (2006-12-20)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Misiek 2007-01-20

Stawiam na Rzeszów... ;)

~WS 2007-01-19

ciekawe kto pierwszy uzyska połączenie z systemem zachodnich autostrad, Rzeszów czy Warszawa........?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.