mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica w programie

Obwodnica w programie

Projekt budowy obwodnicy Olkusza trafił na listę kluczowych projektów Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, który będzie realizowany w latach 2007-2013.

Obwodnica w programie

Powstanie obwodnicy powinno rozwiązać problemy komunikacyjne Olkusza, które są związane z dużym natężeniem ruchu. Olkusz leży na szlaku komunikacyjnym między aglomeracją śląską i krakowską, który stanowi alternatywną trasę dla płatnej autostrady A-4.

Obwodnica ma zaczynać się przy drodze wojewódzkiej 791 za os. Młodych i łączyć się z drogą krajową nr 94 w okolicach Sieniczna. Planowane jest przedłużenie tego fragmentu obwodnicy wzdłuż torów kolejowych i połączenie jej z drogą wojewódzką nr 783 w Rabsztynie. Północna obwodnica Olkusza ma zaczynać się za Sienicznem, przebiegać przez Olewin i łączyć się ponownie z drogą krajową nr 94 w Starym Olkuszu. Zarząd Dróg Wojewódzkich ma już gotowe studium wykonalności z elementami koncepcji programowej południowo wschodniej obwodnicy Olkusza. Koszt realizacji inwestycji to ponad 11,3 mln euro.

Przeczytaj także:

Obwodnica potrzebna od zaraz (2006-09-01)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Bożydar 2007-11-09

to raczej jest nie możliwe... w Jaworznie np. powstaje teraz obwodnica i jakoś nikt nic nie burzy... (DK 79)

~Wiśniowiecki 2007-11-09

Ciekawe co na to koncesjonariusz płatnej "autostrady" Kraków-Katowice ? Z tego co wiem to w umowie koncesyjnej ma zapewnione, że trasy alternatywne (np. DK 94, 79, 44) nie będą modernizowane tzn. nie będzie zwiększana ich przepustowość (np. dobudowa drugiej jezdni) oraz nie będą prowadzone inwestycje prowadzące do skrócenia czasu podróży (np. budowa obwodnic). A tak na marginesie ciekawe kto podpisał tak NIEKORZYSTNĄ dla kierowców (obywateli i podatników) umowę ? Teraz może się okazać, że STALEXPORT może zarządać od państwa (podatników) odszkodowania z tytułu niedotrzymania umowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic