mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica w programie

Obwodnica w programie

Projekt budowy obwodnicy Olkusza trafił na listę kluczowych projektów Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, który będzie realizowany w latach 2007-2013.

Obwodnica w programie

Powstanie obwodnicy powinno rozwiązać problemy komunikacyjne Olkusza, które są związane z dużym natężeniem ruchu. Olkusz leży na szlaku komunikacyjnym między aglomeracją śląską i krakowską, który stanowi alternatywną trasę dla płatnej autostrady A-4.

Obwodnica ma zaczynać się przy drodze wojewódzkiej 791 za os. Młodych i łączyć się z drogą krajową nr 94 w okolicach Sieniczna. Planowane jest przedłużenie tego fragmentu obwodnicy wzdłuż torów kolejowych i połączenie jej z drogą wojewódzką nr 783 w Rabsztynie. Północna obwodnica Olkusza ma zaczynać się za Sienicznem, przebiegać przez Olewin i łączyć się ponownie z drogą krajową nr 94 w Starym Olkuszu. Zarząd Dróg Wojewódzkich ma już gotowe studium wykonalności z elementami koncepcji programowej południowo wschodniej obwodnicy Olkusza. Koszt realizacji inwestycji to ponad 11,3 mln euro.

Przeczytaj także:

Obwodnica potrzebna od zaraz (2006-09-01)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Bożydar 2007-11-09

to raczej jest nie możliwe... w Jaworznie np. powstaje teraz obwodnica i jakoś nikt nic nie burzy... (DK 79)

~Wiśniowiecki 2007-11-09

Ciekawe co na to koncesjonariusz płatnej "autostrady" Kraków-Katowice ? Z tego co wiem to w umowie koncesyjnej ma zapewnione, że trasy alternatywne (np. DK 94, 79, 44) nie będą modernizowane tzn. nie będzie zwiększana ich przepustowość (np. dobudowa drugiej jezdni) oraz nie będą prowadzone inwestycje prowadzące do skrócenia czasu podróży (np. budowa obwodnic). A tak na marginesie ciekawe kto podpisał tak NIEKORZYSTNĄ dla kierowców (obywateli i podatników) umowę ? Teraz może się okazać, że STALEXPORT może zarządać od państwa (podatników) odszkodowania z tytułu niedotrzymania umowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.