mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi jest już oficjalnie otwarta. Bezkolizyjnie i szybko można dojechać drogą wojewódzką z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja obejmowała rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski wraz z budową obwodnicy Nowej Słupi. To największa w tym roku inwestycja drogowa w regionie. Kosztowała około 80 mln zł  i była współfinansowana ze środków unijnych.

Obwodnica wokół Nowej Słupi
Prace polegały na budowie 3-kilometrowej obwodnicy wokół Nowej Słupi, modernizacji 23-kilometrowego odcinka do Ostrowca Świętokrzyskiego. To droga o parametrach europejskich, dostosowana do ciężkiego ruchu, poszerzona do 7 metrów, z licznymi chodnikami, zatokami autobusowymi, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Prace wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart".

Budowa obwodnicy odbywała się w rekordowym tempie i trwała dwa lata. To spore osiagnięcie, tym bardziej, że należało wywłaszczyć i wykupić grunty od kilkuset właścicieli.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Krzysztof400 2011-10-06

Bezkolizyjnie? Jeżdżę tamtędy kilka razy w tygodniu i jakoś nie zauważyłem żadnego wiaduktu itp. Ale szybciej jest na pewno. I jeszcze jedno: co z tego że z Ostrowca do Woli Jachowej droga może przenosić obciążenie do 11,5t na oś skoro DK74 (Opatów - Kielce) może 10t. A właśnie w Woli Jachowej wjeżdżamy na 74 i już jest problem (oczywiście chodzi o ciężarówki).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.