mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi jest już oficjalnie otwarta. Bezkolizyjnie i szybko można dojechać drogą wojewódzką z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja obejmowała rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski wraz z budową obwodnicy Nowej Słupi. To największa w tym roku inwestycja drogowa w regionie. Kosztowała około 80 mln zł  i była współfinansowana ze środków unijnych.

Obwodnica wokół Nowej Słupi
Prace polegały na budowie 3-kilometrowej obwodnicy wokół Nowej Słupi, modernizacji 23-kilometrowego odcinka do Ostrowca Świętokrzyskiego. To droga o parametrach europejskich, dostosowana do ciężkiego ruchu, poszerzona do 7 metrów, z licznymi chodnikami, zatokami autobusowymi, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Prace wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart".

Budowa obwodnicy odbywała się w rekordowym tempie i trwała dwa lata. To spore osiagnięcie, tym bardziej, że należało wywłaszczyć i wykupić grunty od kilkuset właścicieli.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~Krzysztof400 2011-10-06

Bezkolizyjnie? Jeżdżę tamtędy kilka razy w tygodniu i jakoś nie zauważyłem żadnego wiaduktu itp. Ale szybciej jest na pewno. I jeszcze jedno: co z tego że z Ostrowca do Woli Jachowej droga może przenosić obciążenie do 11,5t na oś skoro DK74 (Opatów - Kielce) może 10t. A właśnie w Woli Jachowej wjeżdżamy na 74 i już jest problem (oczywiście chodzi o ciężarówki).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?