mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Najpóźniej w 2008 roku kierowcy przejadą nowym mostem na Dunajcu i obwodnicą Starego Sącza. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził w czwartek 6 kwietnia realizację obwodnicy Starego Sącza. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Decyzja cieszy lokalnych samorządowców - "to postawienie przysłowiowej kropki nad "i" na długiej ścieżce dochodzenia do decyzji o realizacji przedsięwzięcia". Środki na realizację zadania zostały przyznane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006. Dofinansowanie Unii Europejskiej wyniesie 36,5 mln złotych, całe zadanie kosztować będzie blisko 49 mln zł. Zakres inwestycji będzie obejmował: budowę obwodnicy o długości 3,5 km (klasa drogi GP) wraz z budową mostu nad rzeką Dunajec o długości 301 metrów, wiaduktu nad linią kolejową PKP i dwóch wiaduktów nad drogami serwisowymi.

Inwestycja wpisana jest w strategię rozbudowy i modernizacji regionalnego układu transportowego w celu wzmacniania konkurencyjności regionów. Jej celem jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej powiatu nowosądeckiego poprzez poprawę warunków przejezdności drogą wojewódzką. W skali lokalnej realizacja projektu przyczyni się do odciążenia Starego Sącza z ruchu tranzytowego i poprawy warunków życia mieszkańców miasta. Ponadto wzrośnie atrakcyjność turystyczna miejscowości, leżącej u podnóży Beskidu Sądeckiego. Stary Sącz jest często odwiedzany przez turystów z zagranicy i innych regionów kraju. Atrakcyjność miejscowości dodatkowo wzmacnia położenie dolinne u zbiegu Popradu i Dunajca, gdzie każda z dolin prowadzi w inny rejon atrakcyjnego turystycznie Beskidu Sądeckiego i tej części kraju.

Przeczytaj także:

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli (2006-01-18)

Nowe obejście krajowej "10" (2005-07-04)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~ktoś 2006-06-08

coś nie widać prac związanych z budową tej drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.