mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Najpóźniej w 2008 roku kierowcy przejadą nowym mostem na Dunajcu i obwodnicą Starego Sącza. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził w czwartek 6 kwietnia realizację obwodnicy Starego Sącza. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu

Decyzja cieszy lokalnych samorządowców - "to postawienie przysłowiowej kropki nad "i" na długiej ścieżce dochodzenia do decyzji o realizacji przedsięwzięcia". Środki na realizację zadania zostały przyznane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006. Dofinansowanie Unii Europejskiej wyniesie 36,5 mln złotych, całe zadanie kosztować będzie blisko 49 mln zł. Zakres inwestycji będzie obejmował: budowę obwodnicy o długości 3,5 km (klasa drogi GP) wraz z budową mostu nad rzeką Dunajec o długości 301 metrów, wiaduktu nad linią kolejową PKP i dwóch wiaduktów nad drogami serwisowymi.

Inwestycja wpisana jest w strategię rozbudowy i modernizacji regionalnego układu transportowego w celu wzmacniania konkurencyjności regionów. Jej celem jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej powiatu nowosądeckiego poprzez poprawę warunków przejezdności drogą wojewódzką. W skali lokalnej realizacja projektu przyczyni się do odciążenia Starego Sącza z ruchu tranzytowego i poprawy warunków życia mieszkańców miasta. Ponadto wzrośnie atrakcyjność turystyczna miejscowości, leżącej u podnóży Beskidu Sądeckiego. Stary Sącz jest często odwiedzany przez turystów z zagranicy i innych regionów kraju. Atrakcyjność miejscowości dodatkowo wzmacnia położenie dolinne u zbiegu Popradu i Dunajca, gdzie każda z dolin prowadzi w inny rejon atrakcyjnego turystycznie Beskidu Sądeckiego i tej części kraju.

Przeczytaj także:

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli (2006-01-18)

Nowe obejście krajowej "10" (2005-07-04)


Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~ktoś 2006-06-08

coś nie widać prac związanych z budową tej drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?