mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko

Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko

Ministerstwo Transportu wytypowało 11 inwestycji drogowych polegających na budowie obwodnic miast w ciągu dróg krajowych w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020. Na liście znalazły się dwie obwodnice na terenie Kujaw i Pomorza – Inowrocławia i Brodnicy. Postępowania przetargowe na realizację zadań mogą ruszyć jeszcze w tym roku.
 

Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko
Lista planowanych obwodnic znalazła się w załączniku nr 6 do projektu rządowej uchwały zmieniającej „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”. Dokument znajduje się w fazie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. - Aby zachować ciągłość realizacji inwestycji drogowych należy umożliwić GDDKiA uruchomienie postępowań przetargowych w 2013 r., co umożliwi rozpoczynanie robót w roku 2014, czyli w pierwszym roku nowej perspektywy finansowej UE – napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały.

- Wpisanie dwóch miast z Kujawsko-Pomorskiego do rządowych planów budowy obwodnic to bardzo dobra wiadomość. Skorzystają na tym zarówno kierowcy jak i mieszkańcy, obwodnice wyprowadzają bowiem uciążliwy ruch tranzytowy poza granice miasta. To szczególnie ważne w przypadku najbardziej przecież uczęszczanych dróg krajowych. Budowę obwodnic będzie uwzględniał kontrakt terytorialny - dokument określający zakres inwestycji realizowanych w naszym regionie ze środków z Unii Europejskiej i budżetu państwa w nowej perspektywie 2014-2020, który podpiszemy z rządem w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Koszt budowy 17,6-kilometrowej obwodnicy Inowrocławia na drodze krajowej nr 15 wyniesie prawie pół miliarda złotych. To jedna z najdroższych tego typu inwestycji planowanych przez rząd (więcej ma kosztować tylko obwodnica Olsztyna). Budowa obwodnicy Brodnicy o długości 1,4 kilometra na drodze krajowej nr 15 będzie kosztować prawie 70 milionów złotych. Środki na realizację inwestycji będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu Unii Europejskiej.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.