mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko

Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko

Ministerstwo Transportu wytypowało 11 inwestycji drogowych polegających na budowie obwodnic miast w ciągu dróg krajowych w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020. Na liście znalazły się dwie obwodnice na terenie Kujaw i Pomorza – Inowrocławia i Brodnicy. Postępowania przetargowe na realizację zadań mogą ruszyć jeszcze w tym roku.
 

Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy już blisko
Lista planowanych obwodnic znalazła się w załączniku nr 6 do projektu rządowej uchwały zmieniającej „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”. Dokument znajduje się w fazie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. - Aby zachować ciągłość realizacji inwestycji drogowych należy umożliwić GDDKiA uruchomienie postępowań przetargowych w 2013 r., co umożliwi rozpoczynanie robót w roku 2014, czyli w pierwszym roku nowej perspektywy finansowej UE – napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały.

- Wpisanie dwóch miast z Kujawsko-Pomorskiego do rządowych planów budowy obwodnic to bardzo dobra wiadomość. Skorzystają na tym zarówno kierowcy jak i mieszkańcy, obwodnice wyprowadzają bowiem uciążliwy ruch tranzytowy poza granice miasta. To szczególnie ważne w przypadku najbardziej przecież uczęszczanych dróg krajowych. Budowę obwodnic będzie uwzględniał kontrakt terytorialny - dokument określający zakres inwestycji realizowanych w naszym regionie ze środków z Unii Europejskiej i budżetu państwa w nowej perspektywie 2014-2020, który podpiszemy z rządem w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Koszt budowy 17,6-kilometrowej obwodnicy Inowrocławia na drodze krajowej nr 15 wyniesie prawie pół miliarda złotych. To jedna z najdroższych tego typu inwestycji planowanych przez rząd (więcej ma kosztować tylko obwodnica Olsztyna). Budowa obwodnicy Brodnicy o długości 1,4 kilometra na drodze krajowej nr 15 będzie kosztować prawie 70 milionów złotych. Środki na realizację inwestycji będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu Unii Europejskiej.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.