mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicę Marek czas zacząć

Obwodnicę Marek czas zacząć

Znamy już wykonawców budowy obwodnicy Marek. Jak wszystko dobrze pójdzie, za 32 miesiące wyjazd z Warszawy w kierunku Suwałk i Białegostoku będzie o wiele łatwiejszy.

Obwodnicę Marek czas zacząć
GDDKiA podpisała dziś umowy na zarządzanie, nadzór nad realizacją inwestycji oraz na projektowanie i budowę obwodnicy Marek. Nowa droga będzie gotowa za 32 miesiące.

Obwodnica Marek, czyli odcinek drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Radzymin Południe będzie mieć długości ok. 15,4 km. Koszt jej budowy to ok. 737,5 mln zł.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Umowę na zaprojektowanie i budowę zadania I o długości 8,1 km od węzła Marki do węzła Kobyłka podpisało konsorcjum z Salini Polska jako liderem, jej wartość to ok. 331,6 mln zł.

Zadanie II obejmuje zaprojektowanie i budowę odcinka o długości 7,2 km od węzła Kobyłka do w. Radzymin Południe. Zrealizuje je konsorcjum z firmą Astaldi na czele za ok. 405,9 mln zł. W ramach zadania II przez kolejne 4 miesiące po zakończeniu robót wykonawca wyremontuje fragment istniejącej DK8.

Zarządzać kontraktem na podstawie podpisanej dzisiaj umowy będzie konsorcjum ECMG i SGS Polska. Nadzór inwestorski  nad realizacją zadania został powierzony firmie Getinsa Ingenieria z Hiszpanii.

To z pewnością ważna inwestycja dla Warszawy, jej mieszkańców, ale również osób mieszkających w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. To będzie także ważna droga z punktu widzenia dojazdu do Białegostoku i Suwałk, a dalej na Litwę.

To jednak nie jedyna tak ważna inwestycja dla stolicy. Warszawski oddział GDDKiA poinformował przy okazji o toczących się postępowaniach w czterech kolejnych inwestycjach, obejmujących budowę ok. 74 km dróg za łączną kwotę prawie 10 mld zł. Niebawem powinniśmy poznać wykonawców 18,5-kilometrowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy  na odcinku Puławska – Lubelska, trasy S8 Radziejowice – Paszków o długości 21,5 km, obwodnicy Radomia (24,6 km) i 9-kilometrowego odcinka obwodnicy Góry Kalwarii. O zwycięzcach ogłoszonych przetargów będziemy na bieżąco informować.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.