mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Nysy i Niemodlina dopiero w 2010

Obwodnice Nysy i Niemodlina dopiero w 2010

Podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, wiceminister infrastruktury zapowiedział, że rozpoczęcie budowy obwodnic Nysy i Niemodlina jest planowane na 2010 rok, chociaż trasy nie są uwzględnione w programie budowy dróg.

Obwodnice Nysy i Niemodlina dopiero w 2010
W spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebestę wzięli udział przedstawiciele Resortu Infrastruktury oraz władz województwa opolskiego. Włodarze regionu wyrazili zaniepokojenie brakiem projektów budowy obwodnic Nysy i Niemodlina , a także Olesna w rządowych planach budowy dróg i autostrad na lata 2013-2017. Jednak wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz zapowiedział, że budowa obwodnic rozpocznie się w 2010 roku.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Zbigniew Rapciak, uspokajał także twierdząc, że do końca 2009 roku przyjmowane będą w resorcie propozycje wszelkich projektów wraz z pozwoleniami budowlanymi, a takich obwodnica Nysy, gdzie przygotowano na razie opinię środowiskową, jeszcze nie ma. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę w 2009 roku i rozstrzygnięciu przetargu, budowa obwodnicy Nysy mogłaby się rozpocząć najpóźniej do końca 2010 roku. 12 km odcinek trasy, której koszt szacowany jest na około 120 mln zł, udrożni drogę krajową nr 46 biegnącą od przejścia granicznego w Kudowie do węzła autostradowego Prądy i poprzez Grodków z węzłem autostradowym Przylesie.

Zarówno marszałek województwa, jak i przewodniczący sejmiku zapewnili, że dołożą wszelkich starań, by cała dokumentacja trafiła do wiceministra Rapciaka do końca sierpnia bieżącego roku. Podkreślili także, że niedopuszczalne jest etapowanie tego rodzaju przedsięwzięć. Wiele mówiono również o poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróżowania oraz o niedofinansowaniu dróg powiatowych w całym kraju. Wiceministrowie podkreślali, iż ustawa o drogach publicznych z roku 1985 nie uwzględniała wielu zadań, które teraz stoją przed samorządem w zakresie poprawy infrastruktury drogowej. Dlatego już w najbliższych latach duża część spośród 18 tys. kilometrów dróg krajowych będzie sukcesywnie przekazywana samorządom razem z pieniędzmi na ich rozwój i infrastrukturę.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.