mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć

Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć

Uciążliwe korki to codzienność Pruszcza Gdańskiego. Sytuację ma zmienić około 2,5 kilometra drogi, która powstanie do połowy 2011 roku.

Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć
Jeszcze w kwietniu  burmistrz Pruszcza Gdańskiego ogłosił przetarg na budowę obwodnicy miasta. To decyzja, na którą mieszkańcy miasta czekali od kilku dziesięcioleci. Budowa obwodnicy to ogromne obciążenie dla budżetu miasta - cała inwestycja szacowana jest bowiem na prawie 115 mln zł.  Część funduszy – 25 mln zł – wpłynie jednak z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Budowa obwodnicy Pruszcza Gdańskiego w skład której wchodzą: przebudowa mostu drogowego, budowa wiaduktu nad torami PKP  o rozpiętości 218 metrów oraz przebudowa 350 metrów drogi gminnej, ma się zakończyć w sierpniu 2011 r. Zadaniem obwodnicy jest przenieść ruch z centrum, na północne obrzeża miasta. Dzięki temu odciążona zostanie ulica Kopernika, Chopina, Grunwaldzka i jedyny wiadukt nad torami kolejowymi. Jej początek to skrzyżowanie dzisiejszej ulicy Przemysłowej i Grunwaldzkiej. Koniec zaś to wylot ulicy Kopernika, przy rogatkach miasta, w stronę na Przejazdowo. Pierwsze prace przy budowie nowej drogi ruszą w miesiąc po rozstrzygnięciu przetargu.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~bystry 2009-07-06

Czy wyloniony został jusz wykonawca obwodnicy?

~p.s 2009-06-03

To dośc dziwne, bo pierwotnie trasa ta miała iśc do trasy 227 w Roszkowie ,żeby dalej kierować ruch przez Cedry wlk w stronę krajowej "7" na warszawę. Tymczasem z tego co wyniak z tekstu bedzie ona wychodziła w Rokitnicu kierując ruch na Przejazdowo czyli trasą 226

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.