mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć

Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć

Uciążliwe korki to codzienność Pruszcza Gdańskiego. Sytuację ma zmienić około 2,5 kilometra drogi, która powstanie do połowy 2011 roku.

Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć
Jeszcze w kwietniu  burmistrz Pruszcza Gdańskiego ogłosił przetarg na budowę obwodnicy miasta. To decyzja, na którą mieszkańcy miasta czekali od kilku dziesięcioleci. Budowa obwodnicy to ogromne obciążenie dla budżetu miasta - cała inwestycja szacowana jest bowiem na prawie 115 mln zł.  Część funduszy – 25 mln zł – wpłynie jednak z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Budowa obwodnicy Pruszcza Gdańskiego w skład której wchodzą: przebudowa mostu drogowego, budowa wiaduktu nad torami PKP  o rozpiętości 218 metrów oraz przebudowa 350 metrów drogi gminnej, ma się zakończyć w sierpniu 2011 r. Zadaniem obwodnicy jest przenieść ruch z centrum, na północne obrzeża miasta. Dzięki temu odciążona zostanie ulica Kopernika, Chopina, Grunwaldzka i jedyny wiadukt nad torami kolejowymi. Jej początek to skrzyżowanie dzisiejszej ulicy Przemysłowej i Grunwaldzkiej. Koniec zaś to wylot ulicy Kopernika, przy rogatkach miasta, w stronę na Przejazdowo. Pierwsze prace przy budowie nowej drogi ruszą w miesiąc po rozstrzygnięciu przetargu.

Podobne wiadomości:

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Polskie drogi 2016-02-23

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do Unii Europejskiej o dotację na budowę nowego systemu zarządzania ruchem drogowym. Wygląda też na to, że w najbliższych latach Polska zamieni się w wielki plac budowy, ponieważ do 2019 roku ma powstać 1000 km nowych dróg.

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

~bystry 2009-07-06

Czy wyloniony został jusz wykonawca obwodnicy?

~p.s 2009-06-03

To dośc dziwne, bo pierwotnie trasa ta miała iśc do trasy 227 w Roszkowie ,żeby dalej kierować ruch przez Cedry wlk w stronę krajowej "7" na warszawę. Tymczasem z tego co wyniak z tekstu bedzie ona wychodziła w Rokitnicu kierując ruch na Przejazdowo czyli trasą 226

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?