mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek

Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek

Obwodnica Bojanowa i Rawicza ma zapoczątkować budowę drogi ekspresowej S5 pomiędzy aglomeracjami  poznańską i wrocławską. Poznański oddział GDDKiA posiada już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania. Teraz kolej na oddział dolnośląski. Potem przetarg i można ruszać z budową…

Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek
Budowa obwodnicy Rawicza i Bojanowa planowana jest w drugiej połowie tego roku a jej zakończenie na rok 2011. „Obecnie oddział w Poznaniu czeka na Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z oddziału dolnośląskiego GDDKiA a po jej uzyskaniu wystąpimy o decyzję na realizację inwestycji drogowej. Po uzyskaniu zgody z centrali rozpocznie się procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót” – informują drogowcy z GDDKiA O/Poznań.

Istniejąca obecnie droga krajowa nr 5 Poznań – Wrocław przebiega przez centra wielu miejscowości między innymi Bojanowo, Golinę Wielką i Rawicz. W ciągu drogi istnieje wiele skrzyżowań oraz zjazdów indywidualnych z posesji oraz na okoliczne pola. Dodatkowo złą sytuację na drodze pogarszają sezonowe przejazdy samochodów i ciągników z burakami cukrowymi. Utrudnieniem są nie normatywne łuki poziome. W rejonie Bojanowa szczególnie uciążliwy jest przejazd przez rynek, gdzie występuje bliska zwarta zabudowa. Na wielu skrzyżowaniach brak jest lewoskrętów zarówno w terenach miejskich jak i pozamiejskich.

W wyniku realizacji inwestycji nastąpi, znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci się czas przejazdu z Leszna w kierunku Wrocławia. W ramach zadania przewiduje się również budowę obwodnicy Rawicza w ciągu drogi krajowej nr 36 Ostrów Wlkp. – Góra Śl. o długości 8, 2 km  klasy GP, jako niezbędne połączenie drogi ekspresowej z obecną drogą nr 5 i wschodnią przemysłową dzielnicą miasta. Obwodnica swoją trasą przy granicy województwa wielkopolskiego wejdzie na teren woj. dolnośląskiego do Korzeńska na długości 4,9 km.

Obwodnica Bojanowa i Rawicza wraz z wylotem z obwodnicy zachodniej Poznania zapoczątkuje budowę drogi ekspresowej S5 pomiędzy aglomeracjami  poznańską i wrocławską. Trasa będzie liczyć ponad 37 km i będzie drogą ekspresową dwujezdniową o nośności nawierzchni 115 kN/oś. W ramach inwestycji powstaną 4  dwupoziomowe węzły (Kaczkowo, Bojanowo, Rawicz i Korzeńsko) oraz 12 wiaduktów i 2 przejścia dla zwierząt. Zadanie jest niezbędne do realizacji na EURO 2012 i ujęte w programie budowy dróg krajowych na lata 2008 – 2012.

Podobne wiadomości:

ABT AS5 Cabrio - zapełnianie stajni

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~romek 2009-03-29

Z tą Bydgoszczą to same znaki zapytania.Prezydent Bydgoszczy organizuje lobby za trasą przez srodek miasta.Chciałby załatwic chocaz czesciowo kłopty komunikacyjne miasta przez budowę kilku skrzyzowan dwupoziomowych przez centrum.Koszty tej inwestycji w takim kształcie będa 2 a moze 3 krotnie wieksze niz budowa zachodniego obejscia Bydgoszczy.No i te utrudnienia komunikacyjne wtrakcie budowy,Gmina Osielsko równiez oprotestowała wariant przez miasto-czyli budowa natrafi na powazne kłopoty.A tak w ogóle to Bydgoski Odział GDDKiA siedzi cichutko w temacie budowy odcinka S5 do Gniezna i Nowych Marz skrzyzowanie z A1

~kierowca 2009-03-29

180-37=143 - kiedy reszta ?

~grz 2009-03-28

Nie jest tak źle, przynajmniej na odcinku poznań - kościan. Droga wyremontowana, z tym że jeździ się wolno :) Swoją drogą dlaczego przy tak dużym remoncie nie wybudowano dwóch jezdni?! Szczególnie mówię tu o Komornikach, przecież tamta przebudowa pochłonęła setki milionów złotych. "Inteligentne" sygnalizacje świetlne, drogi dojazdowe do posesji po obu stronach drogi, inne cuda. A przez miejscowość jedzie się z prędkością 5-25 kmh :/

~remcio 2009-03-27

a w Bydgoszczy ciągle nie ma decyzji, czy s5 będzie przez miasto, czy wokół.... Ludzie! w takim tempie to nic się nie będzie!!!

~ernesto 2009-03-27

ile to juz sie naczytaliśmy o s5? mam nadzieję że teraz to już panowie wezmą się do roboty bo ta droga to koszmar.a fotoradarów tam nasiali że ho ho

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.