mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek

Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek

Obwodnica Bojanowa i Rawicza ma zapoczątkować budowę drogi ekspresowej S5 pomiędzy aglomeracjami  poznańską i wrocławską. Poznański oddział GDDKiA posiada już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania. Teraz kolej na oddział dolnośląski. Potem przetarg i można ruszać z budową…

Obwodnice Rawicza i Bojanowa na dobry początek
Budowa obwodnicy Rawicza i Bojanowa planowana jest w drugiej połowie tego roku a jej zakończenie na rok 2011. „Obecnie oddział w Poznaniu czeka na Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z oddziału dolnośląskiego GDDKiA a po jej uzyskaniu wystąpimy o decyzję na realizację inwestycji drogowej. Po uzyskaniu zgody z centrali rozpocznie się procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót” – informują drogowcy z GDDKiA O/Poznań.

Istniejąca obecnie droga krajowa nr 5 Poznań – Wrocław przebiega przez centra wielu miejscowości między innymi Bojanowo, Golinę Wielką i Rawicz. W ciągu drogi istnieje wiele skrzyżowań oraz zjazdów indywidualnych z posesji oraz na okoliczne pola. Dodatkowo złą sytuację na drodze pogarszają sezonowe przejazdy samochodów i ciągników z burakami cukrowymi. Utrudnieniem są nie normatywne łuki poziome. W rejonie Bojanowa szczególnie uciążliwy jest przejazd przez rynek, gdzie występuje bliska zwarta zabudowa. Na wielu skrzyżowaniach brak jest lewoskrętów zarówno w terenach miejskich jak i pozamiejskich.

W wyniku realizacji inwestycji nastąpi, znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci się czas przejazdu z Leszna w kierunku Wrocławia. W ramach zadania przewiduje się również budowę obwodnicy Rawicza w ciągu drogi krajowej nr 36 Ostrów Wlkp. – Góra Śl. o długości 8, 2 km  klasy GP, jako niezbędne połączenie drogi ekspresowej z obecną drogą nr 5 i wschodnią przemysłową dzielnicą miasta. Obwodnica swoją trasą przy granicy województwa wielkopolskiego wejdzie na teren woj. dolnośląskiego do Korzeńska na długości 4,9 km.

Obwodnica Bojanowa i Rawicza wraz z wylotem z obwodnicy zachodniej Poznania zapoczątkuje budowę drogi ekspresowej S5 pomiędzy aglomeracjami  poznańską i wrocławską. Trasa będzie liczyć ponad 37 km i będzie drogą ekspresową dwujezdniową o nośności nawierzchni 115 kN/oś. W ramach inwestycji powstaną 4  dwupoziomowe węzły (Kaczkowo, Bojanowo, Rawicz i Korzeńsko) oraz 12 wiaduktów i 2 przejścia dla zwierząt. Zadanie jest niezbędne do realizacji na EURO 2012 i ujęte w programie budowy dróg krajowych na lata 2008 – 2012.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~romek 2009-03-29

Z tą Bydgoszczą to same znaki zapytania.Prezydent Bydgoszczy organizuje lobby za trasą przez srodek miasta.Chciałby załatwic chocaz czesciowo kłopty komunikacyjne miasta przez budowę kilku skrzyzowan dwupoziomowych przez centrum.Koszty tej inwestycji w takim kształcie będa 2 a moze 3 krotnie wieksze niz budowa zachodniego obejscia Bydgoszczy.No i te utrudnienia komunikacyjne wtrakcie budowy,Gmina Osielsko równiez oprotestowała wariant przez miasto-czyli budowa natrafi na powazne kłopoty.A tak w ogóle to Bydgoski Odział GDDKiA siedzi cichutko w temacie budowy odcinka S5 do Gniezna i Nowych Marz skrzyzowanie z A1

~kierowca 2009-03-29

180-37=143 - kiedy reszta ?

~grz 2009-03-28

Nie jest tak źle, przynajmniej na odcinku poznań - kościan. Droga wyremontowana, z tym że jeździ się wolno :) Swoją drogą dlaczego przy tak dużym remoncie nie wybudowano dwóch jezdni?! Szczególnie mówię tu o Komornikach, przecież tamta przebudowa pochłonęła setki milionów złotych. "Inteligentne" sygnalizacje świetlne, drogi dojazdowe do posesji po obu stronach drogi, inne cuda. A przez miejscowość jedzie się z prędkością 5-25 kmh :/

~remcio 2009-03-27

a w Bydgoszczy ciągle nie ma decyzji, czy s5 będzie przez miasto, czy wokół.... Ludzie! w takim tempie to nic się nie będzie!!!

~ernesto 2009-03-27

ile to juz sie naczytaliśmy o s5? mam nadzieję że teraz to już panowie wezmą się do roboty bo ta droga to koszmar.a fotoradarów tam nasiali że ho ho

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic