mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

"Wybudowanie drogi ekspresowej nr 19 Białystok - Lublin - Rzeszów w latach 2007 - 2013 jest najważniejszym zadaniem inwestycyjnym we wschodniej części kraju. Budowa obwodnic Augustowa i Wasilkowa powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku" - powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas konferencji prasowej w woj. podlaskim.

Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

"Zrobię wszystko, żeby na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku rozpoczęły się prace na tych odcinkach dróg" - dodał minister. Resort transportu zapowiedział, że polski rząd jest gotów do ewentualnych rozmów z Komisją Europejską na temat realizacji dyrektyw dotyczących ochrony środowiska, w tym słynnej dyrektywy ptasiej.

Minister zaznaczył, że o wiele tańszym rozwiązaniem od budowy Obwodnicy Augustowa z zastosowaniem tunelu drogowego pod doliną rzeki Rospudy jest budowa dziesięcioprzęsłowej estakady.

Obecnie w fazie końcowej są prowadzone przez GDDKiA wykupy gruntów oraz prace nad projektem budowlanym. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji przez Ministra Środowiska rozpoczną się procedury przetargowe a po nich prace budowlane.

Budowa obejścia Augustowa będzie największą i najdroższą  inwestycją realizowaną dotychczas w województwie podlaskim. Według wstępnych szacunków inwestycja wyniesie około 200 mln zł (przy uwzględnieniu budowy estakady a nie tunelu, który znacznie zwiększyłby koszty inwestycji). Trasa o długości 17 km pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z uzdrowiskowej miejscowości jaką jest Augustów. Obwodnica połączy miejscowość Gatne z łącznikiem dróg do Warszawy i Białegostoku, przetnie drogi na trasie Augustów - Ełk omijając jezioro Niecko.

Przeczytaj także:

Stop dla Via Baltica (2005-12-13)

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)

Obwodnica Olsztyna na start (2006-04-03)

 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~modo 2006-07-27

po co tak pisac w tym roku nic sie niezacznie,zenada ze na podlasiu nie ma nawet kilometra drogi expresowej , , a sztabin to wogle odlegla bajka,

~zdenerwowany! 2006-07-12

jaki ten kraj jest ....głupi patrze na to i sie plakac normalnie chce tyle lat toczy sie walke aby na podlasiu powstaly te drogi porzadne i obwodnice lecz oczywiscie ci pie.... ekolodzy blokuja budowy bo pare zwierzatek straci miejsce zamieszkania i zgina straszne a ze dziesiatki ludzi ginie na ulilcach bo nie ma obwodnicy a potezne tiry pszejezdzaja pszez centrum miasteczka. Zwierzeta sa wazniejsze od ludzi ciekawe od kiedy?;/

~marcin 2006-06-28

czy ktoś posiada wykaz najbliższych inwestycji drogowych wraz z ich projektantami? mail: martinez2000@o2.pl

~red 2006-06-27

bez komentarza. polska to żałosny kraj

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.