mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

"Wybudowanie drogi ekspresowej nr 19 Białystok - Lublin - Rzeszów w latach 2007 - 2013 jest najważniejszym zadaniem inwestycyjnym we wschodniej części kraju. Budowa obwodnic Augustowa i Wasilkowa powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku" - powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas konferencji prasowej w woj. podlaskim.

Obwodnice Wasilkowa, Sztabina i Augustowa - budowa jeszcze w tym roku

"Zrobię wszystko, żeby na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku rozpoczęły się prace na tych odcinkach dróg" - dodał minister. Resort transportu zapowiedział, że polski rząd jest gotów do ewentualnych rozmów z Komisją Europejską na temat realizacji dyrektyw dotyczących ochrony środowiska, w tym słynnej dyrektywy ptasiej.

Minister zaznaczył, że o wiele tańszym rozwiązaniem od budowy Obwodnicy Augustowa z zastosowaniem tunelu drogowego pod doliną rzeki Rospudy jest budowa dziesięcioprzęsłowej estakady.

Obecnie w fazie końcowej są prowadzone przez GDDKiA wykupy gruntów oraz prace nad projektem budowlanym. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji przez Ministra Środowiska rozpoczną się procedury przetargowe a po nich prace budowlane.

Budowa obejścia Augustowa będzie największą i najdroższą  inwestycją realizowaną dotychczas w województwie podlaskim. Według wstępnych szacunków inwestycja wyniesie około 200 mln zł (przy uwzględnieniu budowy estakady a nie tunelu, który znacznie zwiększyłby koszty inwestycji). Trasa o długości 17 km pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z uzdrowiskowej miejscowości jaką jest Augustów. Obwodnica połączy miejscowość Gatne z łącznikiem dróg do Warszawy i Białegostoku, przetnie drogi na trasie Augustów - Ełk omijając jezioro Niecko.

Przeczytaj także:

Stop dla Via Baltica (2005-12-13)

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)

Obwodnica Olsztyna na start (2006-04-03)

 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~modo 2006-07-27

po co tak pisac w tym roku nic sie niezacznie,zenada ze na podlasiu nie ma nawet kilometra drogi expresowej , , a sztabin to wogle odlegla bajka,

~zdenerwowany! 2006-07-12

jaki ten kraj jest ....głupi patrze na to i sie plakac normalnie chce tyle lat toczy sie walke aby na podlasiu powstaly te drogi porzadne i obwodnice lecz oczywiscie ci pie.... ekolodzy blokuja budowy bo pare zwierzatek straci miejsce zamieszkania i zgina straszne a ze dziesiatki ludzi ginie na ulilcach bo nie ma obwodnicy a potezne tiry pszejezdzaja pszez centrum miasteczka. Zwierzeta sa wazniejsze od ludzi ciekawe od kiedy?;/

~marcin 2006-06-28

czy ktoś posiada wykaz najbliższych inwestycji drogowych wraz z ich projektantami? mail: martinez2000@o2.pl

~red 2006-06-27

bez komentarza. polska to żałosny kraj

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?