mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice czekają na dofinansowanie

Obwodnice czekają na dofinansowanie

Kolejne dwa wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 zostały złożone w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wnioski dotyczą Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz zachodniej obwodnicy Poznania.

Obwodnice czekają na dofinansowanie
„Budowa zachodniej obwodnicy Poznania w ciągu S11 i S5” to projekt o wartości całkowitej 1 215 880 400,66 zł.Zachodnia Obwodnica Poznania o całkowitej długości 27,299 km, składa się z:

- drogi ekspresowej S11 o długości 24,295 km,

- drogi ekspresowej S5 o długości 1,605 km w rejonie węzła „Poznań Zachód”,

- łącznika w ciągu drogi krajowej nr 11 o długości 0,711 km (jezdnia prawa) i 1,399 km (jezdnia lewa) pomiędzy drogą ekspresową S11 i kontynuacją DK 11.

Zachodnia Obwodnica Poznania stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w dodatkowym korytarzu paneuropejskim sieci TEN-T.

Realizacja projektu ma na celustworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej, zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróżnych, poprawę przepustowości i usprawnienie ruchu tranzytowego poruszającego się w przedmiotowym korytarzu transportowym, wyniesienie ruchu tranzytowego poza zurbanizowany obszar Poznania, a co za tym idzie poprawę warunków życia miejskiej zabudowy sąsiadującej z zastępowaną drogą krajową nr 11 oraz poprawę jakości wewnętrznych powiązań komunikacyjnych Obszaru Metropolitarnego Poznania oraz województwa wielkopolskiego poprzez odpowiednie skomunikowanie przedmiotowej trasy z pozostałą siecią drogową.

 
Z kolei projekt „Budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8” wynosi 3 898 199 591,75 zł. Autostradowa obwodnica Wrocławia (autostrada A8) o całkowitej długości 35,41 km, składa się z:

- odcinka o długości 21,969 km na parametrach autostrady w ciągu A8,

- łącznika Kobierzyce o długości 2,489 km na parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego,

- odcinka o długości 4,796 km na parametrach drogi ekspresowej na przedłużeniu łącznika Kobierzyce,

- drogi ekspresowej o długości 0,498 km w węźle „Pawłowice”,

- łącznika Długołęka o długości 5,661 km na parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego.

Realizacja projektu ma na celu stworzenie bezpiecznego odcinka autostrady A8, zapewniającegowysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróżnych, skrócenie czasu przejazdu w ruchu tranzytowym i w połączeniach pomiędzy miastami regionui kraju oraz poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu i komfort życia mieszkańców Wrocławia.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando