mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca

Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca

W poniedziałek 21 stycznia bieżącego roku, w Kolbuszowej, odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnic Mielca i Kolbuszowej. W spotkaniu wzięli udział radni sejmiku, parlamentarzyści, przedstawiciele zarządu dróg wojewódzkich i samorządowcy z Kolbuszowej i Mielca.

Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca
Tematem spotkania było wyprowadzenie ruchu ciężkich samochodów z centrum Kolbuszowej, poprzez budowę północnej obwodnicy miasta. Byłaby to część dużej inwestycji, która ma poprawić drogę dojazdową do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponadto ma być powiązana z budową mostu na Wiśle pod Mielcem, który ułatwi przejazd z Podkarpacia do województwa świętokrzyskiego.

Kolbuszowa i Mielec dysponują już odpowiednią dokumentacją i planami potrzebnymi do rozpoczęcia prac, jednak realizacja tej inwestycji wymaga pozyskania pieniędzy z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Samorządowcy podjęli starania, aby budowa obwodnic i remont drogi wojewódzkiej oraz budowa mostu na Wiśle pozostały na liście indykatywnej Programu.
 
Inwestycja związana z budową obwodnicy Kolbuszowej jest niezbędna ze względu na ogromną liczbę produktów przemysłowych przewożonych przez miasto (największa sprzedaż przemysłowa na Podkarpaciu), a przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego są przygotowani do realizacji obwodnic obu miast. Zarząd województwa ma niezwłocznie przedstawić harmonogram dalszych działań związanych z realizacją inwestycji oraz podpisać porozumienie w sprawie budowy mostu na Wiśle z marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~artek 2008-01-27

420 mb. to będzie obwodnica jakich ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.