mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca

Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca

W poniedziałek 21 stycznia bieżącego roku, w Kolbuszowej, odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnic Mielca i Kolbuszowej. W spotkaniu wzięli udział radni sejmiku, parlamentarzyści, przedstawiciele zarządu dróg wojewódzkich i samorządowcy z Kolbuszowej i Mielca.

Obwodnice dla Kolbuszowej i Mielca
Tematem spotkania było wyprowadzenie ruchu ciężkich samochodów z centrum Kolbuszowej, poprzez budowę północnej obwodnicy miasta. Byłaby to część dużej inwestycji, która ma poprawić drogę dojazdową do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponadto ma być powiązana z budową mostu na Wiśle pod Mielcem, który ułatwi przejazd z Podkarpacia do województwa świętokrzyskiego.

Kolbuszowa i Mielec dysponują już odpowiednią dokumentacją i planami potrzebnymi do rozpoczęcia prac, jednak realizacja tej inwestycji wymaga pozyskania pieniędzy z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Samorządowcy podjęli starania, aby budowa obwodnic i remont drogi wojewódzkiej oraz budowa mostu na Wiśle pozostały na liście indykatywnej Programu.
 
Inwestycja związana z budową obwodnicy Kolbuszowej jest niezbędna ze względu na ogromną liczbę produktów przemysłowych przewożonych przez miasto (największa sprzedaż przemysłowa na Podkarpaciu), a przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego są przygotowani do realizacji obwodnic obu miast. Zarząd województwa ma niezwłocznie przedstawić harmonogram dalszych działań związanych z realizacją inwestycji oraz podpisać porozumienie w sprawie budowy mostu na Wiśle z marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~artek 2008-01-27

420 mb. to będzie obwodnica jakich ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.