mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice poczekają

Obwodnice poczekają

Z planów inwestycji drogowych mogą zniknąć obwodnice 14 miast. Będą to: Olsztyn, Suwałki, Inowrocław, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Niemodlin, Kędzierzyn-Koźle, Pułtusk, Pomiechówek, Kołbiel, Góra Kalwaria, Wąchock i Tomaszów Lubelski. Część z tych miast już rozpoczęła działania na rzecz szybszej budowy swoich obwodnic. Resort transportu obiecuje wsparcie.

Obwodnice poczekają
– Logika budowania sieci drogowej w Polsce jest taka, że najpierw szkielet, te najważniejsze ciągi komunikacyjne, a do tego podpinamy potem drogi, które mają mniejsze znaczenie strategiczne. W związku z tym najpierw drogi ekspresowe i autostrady, a w dalszej kolejności drogi pozostałe – tłumaczy Tadeusz Jarmuziewicz, wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Jarmuziewicz dodaje, że w poprzednich latach budowano krótkie odcinki dróg zamiast ciągów, które umożliwiałyby przejazd z północy na południe lub z zachodu na wschód. Obecna strategia zakłada połączenie tych fragmentów przed budową nowych dróg. Dlatego te obwodnice, które znajdą się w ciągu dróg o największym znaczeniu, zostaną wybudowane. Jednak na budowę wszystkich obwodnic nie wystarczy pieniędzy, dlatego ministerstwo musi opracować priorytety.

Resort transportu zapewnia jednak, że samorządy dostaną finansowe wsparcie, jeśli zdecydują się same budować obwodnice.

Podobne wiadomości:

Coraz bezpieczniej na drogach

Coraz bezpieczniej na drogach

Polskie drogi 2014-09-25

Majówka na drogach

Majówka na drogach

Aktualności 2008-04-30

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2013-03-08

No dobra priorytety sie liczą ..Tylko po co w takim razie wydano grube miliony na projektowanie,zezwolenia ,wykupy gruntów,wycinki całych połaci lasu jak wyżej wspomniano min.Ostrowa wlkp.Poco do grzyba buduje sie obwodnice na drogach o małym natężeniu ruchu tj.np .obwodnice Gołdapi i Olecka na drodze prowadzacej do..waskiej miedzy po stronie rosyjskiej, no i 3,5 t.Teraz jest tam ruch żedu 2 tys pojazdów na dobe.. Jadąc po kraju pierwszymi miastami do obwodnic/ dużym nat.ruchu to DK11 OstrówWlkp,Jarocin, Kępno/droga o nat ruchu 22 tys .poj na dobę/Dk 52 Andrychów z nieszczęsnym mostem/Dk 7 Slomniki,i wiele wiele innych.Budują drogi klasy S i A żeby można było szybko i komfortowo jechać ,w myśl zasady płać i płacz.Bramki ,viatole,odcinkowe pomiary prędkości i inne wynalazki..

~bmpo 2013-03-07

Obwodnica Wąchocka (ok 15 km) przydałaby się, ale widzę inne bardziej potrzebne odcinki, np budowa odcinka S12 Piotrków Sulejów. A pod obwodnicę Wąchocka już w ub roku wycięto las.

~jumper 2013-03-07

Pan Tadeusz Jarmuziewicz którego wypowiedź przytoczono to polityk. W Polsce rządzą Politycy a nie fachowcy. A Politycy żyją z kłamstwa. Wszystko co powiedział Pan Tadeusz to wyssane z palca brednie. Cel został osiągnięty - gawiedź dyskutuje. Osobiście martwi mnie to, że moi przedwmówcy przykładają do słów tego czy innego polityka najmniejszą choćby wagę. To złodziej jak pozostali.

~DDziadek 2013-03-07

Ja również uważam, że to prawidłowy kierunek działań. Najpierw robi się szkielet rzeźby, a potem pracuje się nad szczegółami. Też bardzo bym chciał, aby wreszcie zbudowano obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego (bo tamtędy jeżdżę i mnie to męczy), lecz rozumiem, że arterie szybkiego ruchu są ważniejsze i również nie mogę się doczekać momentu, aby w 2-3 godziny wpaść nad morze latem z rodziną i wrócić późnym wieczorem do domu.

~obserwator 2013-03-07

~kap a jechałeś kiedys z Gdańska do Szczecina? To jedyna droga napółnocy kraju, co pięć kilometrów wioska i fotoradar. Już na wschodzie, o którym sie mówi, że jest pomijany jest lepiej niz na północy. Ta droga powinna mieć taki priorytat jak S3 czy S7, a jak widać w ogóle się jej nie buduje. Proponuję się zastanowić, zanim się coś palnie a nie dbac tylko o lokalne interesy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando