mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska skierowała w środę sprawę budowy obwodnicy Augustowa przez torfowiska w dolinie rzeki Rospudy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Obok pozwu za łamanie unijnego prawa dotyczącego ochrony środowiska komisarze UE skierowali do Trybunału osobny wniosek o natychmiastowy nakaz wstrzymania wszelkich robót przy obwodnicach Augustowa i Wasilkowa.

Wniosek do unijnego Trybunału Sprawiedliwości ma wpłynąć jeszcze w środę albo najpóźniej w czwartek, tak by Trybunał w trybie pilnym (nawet w ciągu tygodnia) zakazał Polsce kontynuowania prac, zanim zapadnie ostateczny wyrok Trybunału o legalności inwestycji w Dolinie Rospudy i Puszczy Knyszyńskiej. Jeżeli Polska nie zastosuje sie do postanowień to w drugim, osobnym postępowaniu Trybunał Sprawiedliwości może nałożyć kary finansowe.

Przypomnijmy, proces przygotowania inwestycji - budowy obwodnicy Augustowa trwał ponad 15 lat. Pod koniec lutego br. ruszyły prace geodezyjne w dolinie rzeki Rospudy. Trwają także prace przy obwodnicy Wasilkowa.

Przeczytaj także:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Przyroda kontra inwestycje drogowe (2007-03-01)

Budowa obwodnicy Wasilkowa rozpoczęta (2007-02-15)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~miś 2007-03-31

DO hmmm Obwodnica Augustowa jest budowana za pieniądze z Krajowego Funduszu Drogowego a nie za kasę unijną ! "Zanim zabierzesz głos w jakiejś sprawie nabierz trochę wiedzy i kompetencj, gdyż bez tego ośmieszasz się". W POLSCE takich ekspertów, którzy na "wszystkim się znają" i dyskutują na każdy temat mamy bez liku !

~miś 2007-03-31

Czerwoni EKOTERRORYŚCI działający na polecenie Moskwy (jakoś nie protestują przeciw gazrurce "PUTIN-SZREDER") napewno będą chcieli ztorpedować tę inwestycję ! Polska zostanie "zakorkowanym europejskim skansenem" ku uciesze Ruskich i UE (mniejsza absorbcja unijnych funduszy) ! Wszystkie działania będą wspierane medialnie przez LEWACTWO z "Gazety Wyborczej" pod płaszcykiem "ochrony środowiska", żeby pozyskać jak największą grupę"pożytecznych idiotów" nieumiejących myśleć samodzielnie (od czego mają GW-ona myśli za nich oni tylko nauczyli się czytać) !

~hmmm 2007-03-23

Nie podniecajcie sie, Komisja EU juz wiele takich spraw wytoczyla, wygrala, a kary finansowej raczej nie bedzie. Bedzie natomiast inny wariant budowy, tym razem juz polscy nieudolni/slamazarni urzednicy beda na ostrzu noza i unijnym i lokalnej spolecznosci to wreszcie sie postaraja. Obwodnica powstanie i to ekspresowo, ale w zgodzie z prawem UE, w koncu kto daje srodki na te inwestycje(w wiekszosci). Przyroda w Europie jest juz tak zmieniona przez czlowieka, ze racje prospoleczne sa na dalszym planie(w koncu czlowiek nie jest gatunkiem zagrozonym narazie); trendy proekologiczne w UE maja mocny lobbing i tutaj lepiej sie nie stawiac - liberum veto juz to przerabialismy wieki temu i jak wyszlo to do dzisiaj pokutujemy.

~kris 2007-03-22

czy wstąpienie do Unii oznacza automatyczne zaniechanie inwestycji, których przygotowanie trwało nawet kilkanaście lat w zgodzie z prawem krajowym? nonsens. liczę, że Trybunał uwzględni nie tylko racje ekologiczne. a tak na marginesie, czy nie jest swoistym dziwolągiem fakt, że nauki dotyczące ochrony przyrody płyną do nas z Zachodu, który zniszczył u siebie wszystko co naturalne? (począwszy od przyrody, poprzez krajobraz, a skończywszy na żywności).

~drogowiec 2007-03-22

Do EKOLOGA... przy okreslaniu przebiegu drogi brane sa pod uwage wszystkie aspekty... ekonomicnze, społeczne ... równiez ochrony srodowiska i opinie ekspertow w tym zakresie... Rowniez przez nich projekt musi byc zatwierdzony i został. Jesli TE nie przyzna racji ekologom...a jestem tego pewnym, bo prawo nie moze dzialac w stecz... (nawet europejskie) to kosztami złoki budowy a sa to grube pieniadze za kazdy dzien, obardzczylbym samych ekologow - czyli org Greenpeace! Gdzie oni byli kiedy przez wiele lat byl planowany przebieg obwodnicy? Gdyby w tym okresie (planowania) przedstawilki swoje uwagi jestem pewien ze byly by wziete pod uwage... i nie bylo by problemu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.