mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska skierowała w środę sprawę budowy obwodnicy Augustowa przez torfowiska w dolinie rzeki Rospudy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Obok pozwu za łamanie unijnego prawa dotyczącego ochrony środowiska komisarze UE skierowali do Trybunału osobny wniosek o natychmiastowy nakaz wstrzymania wszelkich robót przy obwodnicach Augustowa i Wasilkowa.

Wniosek do unijnego Trybunału Sprawiedliwości ma wpłynąć jeszcze w środę albo najpóźniej w czwartek, tak by Trybunał w trybie pilnym (nawet w ciągu tygodnia) zakazał Polsce kontynuowania prac, zanim zapadnie ostateczny wyrok Trybunału o legalności inwestycji w Dolinie Rospudy i Puszczy Knyszyńskiej. Jeżeli Polska nie zastosuje sie do postanowień to w drugim, osobnym postępowaniu Trybunał Sprawiedliwości może nałożyć kary finansowe.

Przypomnijmy, proces przygotowania inwestycji - budowy obwodnicy Augustowa trwał ponad 15 lat. Pod koniec lutego br. ruszyły prace geodezyjne w dolinie rzeki Rospudy. Trwają także prace przy obwodnicy Wasilkowa.

Przeczytaj także:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Przyroda kontra inwestycje drogowe (2007-03-01)

Budowa obwodnicy Wasilkowa rozpoczęta (2007-02-15)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~miś 2007-03-31

DO hmmm Obwodnica Augustowa jest budowana za pieniądze z Krajowego Funduszu Drogowego a nie za kasę unijną ! "Zanim zabierzesz głos w jakiejś sprawie nabierz trochę wiedzy i kompetencj, gdyż bez tego ośmieszasz się". W POLSCE takich ekspertów, którzy na "wszystkim się znają" i dyskutują na każdy temat mamy bez liku !

~miś 2007-03-31

Czerwoni EKOTERRORYŚCI działający na polecenie Moskwy (jakoś nie protestują przeciw gazrurce "PUTIN-SZREDER") napewno będą chcieli ztorpedować tę inwestycję ! Polska zostanie "zakorkowanym europejskim skansenem" ku uciesze Ruskich i UE (mniejsza absorbcja unijnych funduszy) ! Wszystkie działania będą wspierane medialnie przez LEWACTWO z "Gazety Wyborczej" pod płaszcykiem "ochrony środowiska", żeby pozyskać jak największą grupę"pożytecznych idiotów" nieumiejących myśleć samodzielnie (od czego mają GW-ona myśli za nich oni tylko nauczyli się czytać) !

~hmmm 2007-03-23

Nie podniecajcie sie, Komisja EU juz wiele takich spraw wytoczyla, wygrala, a kary finansowej raczej nie bedzie. Bedzie natomiast inny wariant budowy, tym razem juz polscy nieudolni/slamazarni urzednicy beda na ostrzu noza i unijnym i lokalnej spolecznosci to wreszcie sie postaraja. Obwodnica powstanie i to ekspresowo, ale w zgodzie z prawem UE, w koncu kto daje srodki na te inwestycje(w wiekszosci). Przyroda w Europie jest juz tak zmieniona przez czlowieka, ze racje prospoleczne sa na dalszym planie(w koncu czlowiek nie jest gatunkiem zagrozonym narazie); trendy proekologiczne w UE maja mocny lobbing i tutaj lepiej sie nie stawiac - liberum veto juz to przerabialismy wieki temu i jak wyszlo to do dzisiaj pokutujemy.

~kris 2007-03-22

czy wstąpienie do Unii oznacza automatyczne zaniechanie inwestycji, których przygotowanie trwało nawet kilkanaście lat w zgodzie z prawem krajowym? nonsens. liczę, że Trybunał uwzględni nie tylko racje ekologiczne. a tak na marginesie, czy nie jest swoistym dziwolągiem fakt, że nauki dotyczące ochrony przyrody płyną do nas z Zachodu, który zniszczył u siebie wszystko co naturalne? (począwszy od przyrody, poprzez krajobraz, a skończywszy na żywności).

~drogowiec 2007-03-22

Do EKOLOGA... przy okreslaniu przebiegu drogi brane sa pod uwage wszystkie aspekty... ekonomicnze, społeczne ... równiez ochrony srodowiska i opinie ekspertow w tym zakresie... Rowniez przez nich projekt musi byc zatwierdzony i został. Jesli TE nie przyzna racji ekologom...a jestem tego pewnym, bo prawo nie moze dzialac w stecz... (nawet europejskie) to kosztami złoki budowy a sa to grube pieniadze za kazdy dzien, obardzczylbym samych ekologow - czyli org Greenpeace! Gdzie oni byli kiedy przez wiele lat byl planowany przebieg obwodnicy? Gdyby w tym okresie (planowania) przedstawilki swoje uwagi jestem pewien ze byly by wziete pod uwage... i nie bylo by problemu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.