Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice za pieniądze z RPO

Obwodnice za pieniądze z RPO

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował, że na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 znalazło się 13 obwodnic kujawsko-pomorskich miast.

Obwodnice za pieniądze z RPO
Budowa obwodnic miejscowości leżących na uczęszczanych trasach to jeden z priorytetów samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdyż w tej chwili przez miasta prowadzony jest uciążliwy ruch tranzytowy. To dlatego tak wiele tego typu projektów znalazło się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO. Pieniądze z RPO i budżetu województwa pokryją połowę wartości wszystkich projektów.
Dzięki europejskiemu wsparciu mają powstać obwodnice trzynastu miast regionu: Chełmna, Lipna, Mogilna, Brześcia Kujawskiego, Więcborka, Tucholi, Brodnicy, Pakości, Janikowa, Radzynia Chełmińskiego, Nakła, Rypina i Mroczy.

Przygotowania do realizacji większości tych projektów są zaawansowane. Zapadła już większość uzgodnień w sprawie obwodnic Mogilna, Strzelna, Pakości i Janikowa, a w sprawie obwodnicy Lipna decyzje zapadną w najbliższy piątek.

Ostateczna koncepcja przebiegu obwodnicy Rypina powinna zostać przygotowana do końca stycznia 2008 r. Miasto i gmina wiejska Rypin podpisały umowę dotyczącą współfinansowania dokumentacji technicznej przedsięwzięcia. Porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji zostanie podpisane jeszcze w tym roku.

Najbardziej zaawansowane uzgodnienia w sprawie finansowania dotyczą obwodnicy Brodnicy. Miasto, powiat brodnicki i wiejska gmina Brodnica porozumiały się już w 2006 roku. Samorządy podzieliły między siebie koszty prac projektowych, 87 procent zapłaci miasto, 10 procent powiat a resztę gmina. Brodnica podpisała już umowę z firmą projektową, która ma siedem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego. Prace budowlane powinny się rozpocząć pod koniec 2008 roku. Wszystkie inwestycje powinny zostać zrealizowane do 2013 roku.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~neogg 2009-01-15

projekt obwodnicy Brodnicy - to bedzie pierwsza obwodnica na świecie przez środek miasta. Niewiem jak mieszkańcy moga na to pozwolić ...

~Jork 2008-12-01

Projekt obwodnicy ,która wychodzi w centrum miasta i wpada w centrum miasta ,to "chory " plan burmistrza, który nie chce podzielić się z pieniędzmi z gminą.

~Zigi 2008-10-03

Brodnica- to nie obwodnica tylko spłnienie kaprysów urzędników. Pomyślcie o czymś konkretnym!

~osskaa 2007-12-10

A po co obwodnica Chełmna? co ma niby omijać? A obwodnica Nakła? A gdzie obwodnica Żnina? to jest największa przeszkoda na DK5 A obwodnica Inworocławia, która skupia DK15 i DK25? Jakieś gówniana Mrocza, bez urazy, ale to jest boczna dróżynka!!

~piotronk22 2007-12-05

Jaka obwodnica Nakła, przeciez jest już od jakichś 5 lat! Chyba , Że chodzi o remont?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj