mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice za pieniądze z RPO

Obwodnice za pieniądze z RPO

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował, że na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 znalazło się 13 obwodnic kujawsko-pomorskich miast.

Obwodnice za pieniądze z RPO
Budowa obwodnic miejscowości leżących na uczęszczanych trasach to jeden z priorytetów samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdyż w tej chwili przez miasta prowadzony jest uciążliwy ruch tranzytowy. To dlatego tak wiele tego typu projektów znalazło się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO. Pieniądze z RPO i budżetu województwa pokryją połowę wartości wszystkich projektów.
Dzięki europejskiemu wsparciu mają powstać obwodnice trzynastu miast regionu: Chełmna, Lipna, Mogilna, Brześcia Kujawskiego, Więcborka, Tucholi, Brodnicy, Pakości, Janikowa, Radzynia Chełmińskiego, Nakła, Rypina i Mroczy.

Przygotowania do realizacji większości tych projektów są zaawansowane. Zapadła już większość uzgodnień w sprawie obwodnic Mogilna, Strzelna, Pakości i Janikowa, a w sprawie obwodnicy Lipna decyzje zapadną w najbliższy piątek.

Ostateczna koncepcja przebiegu obwodnicy Rypina powinna zostać przygotowana do końca stycznia 2008 r. Miasto i gmina wiejska Rypin podpisały umowę dotyczącą współfinansowania dokumentacji technicznej przedsięwzięcia. Porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji zostanie podpisane jeszcze w tym roku.

Najbardziej zaawansowane uzgodnienia w sprawie finansowania dotyczą obwodnicy Brodnicy. Miasto, powiat brodnicki i wiejska gmina Brodnica porozumiały się już w 2006 roku. Samorządy podzieliły między siebie koszty prac projektowych, 87 procent zapłaci miasto, 10 procent powiat a resztę gmina. Brodnica podpisała już umowę z firmą projektową, która ma siedem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego. Prace budowlane powinny się rozpocząć pod koniec 2008 roku. Wszystkie inwestycje powinny zostać zrealizowane do 2013 roku.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~neogg 2009-01-15

projekt obwodnicy Brodnicy - to bedzie pierwsza obwodnica na świecie przez środek miasta. Niewiem jak mieszkańcy moga na to pozwolić ...

~Jork 2008-12-01

Projekt obwodnicy ,która wychodzi w centrum miasta i wpada w centrum miasta ,to "chory " plan burmistrza, który nie chce podzielić się z pieniędzmi z gminą.

~Zigi 2008-10-03

Brodnica- to nie obwodnica tylko spłnienie kaprysów urzędników. Pomyślcie o czymś konkretnym!

~osskaa 2007-12-10

A po co obwodnica Chełmna? co ma niby omijać? A obwodnica Nakła? A gdzie obwodnica Żnina? to jest największa przeszkoda na DK5 A obwodnica Inworocławia, która skupia DK15 i DK25? Jakieś gówniana Mrocza, bez urazy, ale to jest boczna dróżynka!!

~piotronk22 2007-12-05

Jaka obwodnica Nakła, przeciez jest już od jakichś 5 lat! Chyba , Że chodzi o remont?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.