mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od jutra drożej na autostradzie A2

Od jutra drożej na autostradzie A2

We wtorek, 1 marca, zmieniają się stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2. Nowy cennik obowiązuje między Nowym Tomyślem, a Koninem. Kierowcy zapłacą o kilka złotych więcej niż dotychczas.

Od jutra drożej na autostradzie A2
Motocykliści oraz kierowcy samochodów osobowych będą musieli przygotować 54 zł za przejazd odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem, a Koninem. To już kolejna podwyżka o wysokości 3 zł w ostatnim czasie. Po raz pierwszy podniesiono ceny w styczniu 2015, a po upływie ponad roku operator zdecydował się zaktualizować cennik o tę samą kwotę.

W tej chwili przejazd każdym z trzech płatnych odcinków kosztuje 17 złotych. Od jutra cennik wzrośnie o złotówkę na każdym odcinku. Podwyżkę odczują także kierowcy pojazdów ponadnormatywnych.

Rzecznik spółki Autostrada Wielkopolska poinformował, że zmiany cennika są spowodowane koniecznością  spłaty zadłużenia zaciągniętego na budowę autostrady, planowanymi inwestycjami, a także kosztami utrzymania autostrady.

W najbliższym czasie na autostradzie A2 zostanie przeprowadzonych kilka inwestycji. Jedna z nich to warta ok. 10 mln zł przebudowa systemu radiowego. Rozpoczną się też prace związane z rozbudową obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu. Pojawi się on na 13-kilometrowym odcinku od węzła Komorniki do węzła Krzesiny.

Rosnące stawki na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin to wynik planu finansowego dla tej inwestycji ustalonego pomiędzy stroną rządową, a bankami finansującymi tą inwestycję na czas trwania koncesji do 2037 roku. Cena odcinka o długości 106 km pomiędzy Świeckiem, a Nowym Tomyślem pozostaje bez zmian.

Podobne wiadomości:

Wyższe limity prędkości, więcej ofiar

auto motor i sport 2016-04-21

Amerykańska agencja IIHS, zajmująca się bezpieczeństwem drogowym zbadała, jak podwyższenie limitów prędkości wpłynęło na liczbę zabitych w wypadkach. 

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~JJ 2016-03-18

Odcinek Poznan-Września polecam starą drogą jechać (DK92); cały czas 2 pasy - jest może z 10 min dłużej a 18 z w kieszeni. Pozdrawiam

oloo90 2016-03-07

Mało autostrad w Polsce,a do tego takie drogie. Dosłownie brak słów!

~Kier. 2016-03-05

No,brak slöw!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross