Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od jutra drożej na autostradzie A2

Od jutra drożej na autostradzie A2

We wtorek, 1 marca, zmieniają się stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2. Nowy cennik obowiązuje między Nowym Tomyślem, a Koninem. Kierowcy zapłacą o kilka złotych więcej niż dotychczas.

Od jutra drożej na autostradzie A2
Motocykliści oraz kierowcy samochodów osobowych będą musieli przygotować 54 zł za przejazd odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem, a Koninem. To już kolejna podwyżka o wysokości 3 zł w ostatnim czasie. Po raz pierwszy podniesiono ceny w styczniu 2015, a po upływie ponad roku operator zdecydował się zaktualizować cennik o tę samą kwotę.

W tej chwili przejazd każdym z trzech płatnych odcinków kosztuje 17 złotych. Od jutra cennik wzrośnie o złotówkę na każdym odcinku. Podwyżkę odczują także kierowcy pojazdów ponadnormatywnych.

Rzecznik spółki Autostrada Wielkopolska poinformował, że zmiany cennika są spowodowane koniecznością  spłaty zadłużenia zaciągniętego na budowę autostrady, planowanymi inwestycjami, a także kosztami utrzymania autostrady.

W najbliższym czasie na autostradzie A2 zostanie przeprowadzonych kilka inwestycji. Jedna z nich to warta ok. 10 mln zł przebudowa systemu radiowego. Rozpoczną się też prace związane z rozbudową obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu. Pojawi się on na 13-kilometrowym odcinku od węzła Komorniki do węzła Krzesiny.

Rosnące stawki na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin to wynik planu finansowego dla tej inwestycji ustalonego pomiędzy stroną rządową, a bankami finansującymi tą inwestycję na czas trwania koncesji do 2037 roku. Cena odcinka o długości 106 km pomiędzy Świeckiem, a Nowym Tomyślem pozostaje bez zmian.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~JJ 2016-03-18

Odcinek Poznan-Września polecam starą drogą jechać (DK92); cały czas 2 pasy - jest może z 10 min dłużej a 18 z w kieszeni. Pozdrawiam

oloo90 2016-03-07

Mało autostrad w Polsce,a do tego takie drogie. Dosłownie brak słów!

~Kier. 2016-03-05

No,brak slöw!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?