mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od marca drożej na A2

Od marca drożej na A2

Od 1 marca 2010 wzrośnie stawka za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 dla kierowców motocykli oraz samochodów osobowych. Opłata wyniesie 12 zł za każdy z odcinków tj. Konin- Września, Września – Poznań i Poznań- Nowy Tomyśl.

Od marca drożej na A2
Zmianie ulegają również ceny produktów rabatowych w ramach funkcjonującego na płatnym odcinku A2 programu rabatowego – poinformowala AWSA.

Przejazd 150 km odcinkiem autostrady A2 będzie kosztował 36 zł, a nie jak obecnie - 33 zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Pozdróżnik 2010-02-23

To jest poprostu chore! Często podróżuję służbowo po Europie (Niemcy, Austria, Włochy) i nigdzie za przejazd autostradami nie pobierają takich opłat, jak u nas. Relatywnie do naszych zarobków i mocy nabywczej naszej złotówki, przejazd po polskich autostradach (jeśli w końcu je kiedyś zbudują tak od a do z) będzie jakimś koszmarem. A co mają powiedzieć ci co dojeżdżają do pracy kawałkiem autostrady tak jak ja to do niedawna robiłem (Poznań-Nowy Tomyśl - jedna bramka z opłatami, dziennie 22 zł w obie strony). W miesiącu wydawałem 440 zł !!!! W skali roku jak policzycie to ponad 5.280 zł za głupi codzienny dojazd do pracy!!!!! Tam na górze ktoś oszalał. Szkoda, że ci wszyscy politycy codziennie nie korzystają z tych autostrad i nie płacą z własnych kieszeni, mając pensje np. 2000 zł....Te autostrady będę tylko dla Tirów i bogaczy, zobaczycie, że tak będzie, będą puste...Powinna być winieta jak np. w Austrii 10-dniowa (7,90 Euro- 32 zł), 30-dniowa i roczna. I jak jedziesz na wakacje to płacisz 32 zł i jeździsz ile dusza zapragnie. Ale nie, nasze kochane Państwo i prywatne firmy budujące i zarządzające autostradami chcą nas złupić na maksa i załatać w ten sposób swój deficyt budżetowy....Chory kraj...pazerni ludzie....dlatego u nas nigdy nie będzie tak jak na zachodzie, nie liczcie na to.

~Poznaniak 2010-02-23

dobrze, że jeszcze odcinek autostrady w Poznaniu (13 km) jest bezpłatny...ciekawe jak długo?

~mar 2010-02-21

Czas biegnie niestety szybko. Mamy niewiele km autostrad i są one za drogie jak na kieszenie Polaków a bramki są ustawione za często! A jak będzie cała autostrada między granicami to wyniesie to ludzi majątek. Farsa, że wygodna i godna sieć drogowa i w ogóle urbanizacja we wszystkich dziedzinach życia jest i będzie wielkim luksusem w Polsce jak i kompetencja w większości dziedzin życia. Czy to niemożność zrobienia czegoś dobrego dla ludzi, opieszałość, organizacja, niedobre zarządzanie funduszami czy może dziwne systemy, z którymi Polska się boryka? Jak sięgnąć pamięcią to autostrada do granicy była planowana na 2007 r. a z Warszawy do granicy D to już miało się jeździć. Też przecież ile ludzi przez lata zginęło na naszych drogach lub zostało kalekami. Też autostrady i drogi ekspresowe w krajach rozwiniętych są w miarę możliwości na bezużytecznych terenach a nie tam gdzie są stare domy przy drogach czy tereny ekologiczne, zabytkowe czy kulturalne. Są tam obwodnice i zjazdy oraz dba się bardziej o piękno i ekologię !! krajów a nie tak jak u nas wszystkie znaki i informacje się mylą z brzydkimi reklamami a w centrum miast czuć duże spaliny!!

~wol_ny 2010-02-20

Już niebawem obudzimy się z ręką w nocniku. Będą autostrady, mało kto będzie po nich jeździł i tylko właściciele będą mieli pełną kabzę ze skarbu państwa czyli od nas wszystkich. Tego kto to wymyślił i nadal forsuje należałoby zlinczować!

~ed 2010-02-19

W Czechach ROCZNA wineta na wszystkie autostrady i ekspresowe kosztuje 1000 koron, czyli jakieś 160 PLN. NA CAŁY ROK! I to bez koniecznośći stania na bramkach opłat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.