mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od marca drożej na A2

Od marca drożej na A2

Od 1 marca 2010 wzrośnie stawka za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 dla kierowców motocykli oraz samochodów osobowych. Opłata wyniesie 12 zł za każdy z odcinków tj. Konin- Września, Września – Poznań i Poznań- Nowy Tomyśl.

Od marca drożej na A2
Zmianie ulegają również ceny produktów rabatowych w ramach funkcjonującego na płatnym odcinku A2 programu rabatowego – poinformowala AWSA.

Przejazd 150 km odcinkiem autostrady A2 będzie kosztował 36 zł, a nie jak obecnie - 33 zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Pozdróżnik 2010-02-23

To jest poprostu chore! Często podróżuję służbowo po Europie (Niemcy, Austria, Włochy) i nigdzie za przejazd autostradami nie pobierają takich opłat, jak u nas. Relatywnie do naszych zarobków i mocy nabywczej naszej złotówki, przejazd po polskich autostradach (jeśli w końcu je kiedyś zbudują tak od a do z) będzie jakimś koszmarem. A co mają powiedzieć ci co dojeżdżają do pracy kawałkiem autostrady tak jak ja to do niedawna robiłem (Poznań-Nowy Tomyśl - jedna bramka z opłatami, dziennie 22 zł w obie strony). W miesiącu wydawałem 440 zł !!!! W skali roku jak policzycie to ponad 5.280 zł za głupi codzienny dojazd do pracy!!!!! Tam na górze ktoś oszalał. Szkoda, że ci wszyscy politycy codziennie nie korzystają z tych autostrad i nie płacą z własnych kieszeni, mając pensje np. 2000 zł....Te autostrady będę tylko dla Tirów i bogaczy, zobaczycie, że tak będzie, będą puste...Powinna być winieta jak np. w Austrii 10-dniowa (7,90 Euro- 32 zł), 30-dniowa i roczna. I jak jedziesz na wakacje to płacisz 32 zł i jeździsz ile dusza zapragnie. Ale nie, nasze kochane Państwo i prywatne firmy budujące i zarządzające autostradami chcą nas złupić na maksa i załatać w ten sposób swój deficyt budżetowy....Chory kraj...pazerni ludzie....dlatego u nas nigdy nie będzie tak jak na zachodzie, nie liczcie na to.

~Poznaniak 2010-02-23

dobrze, że jeszcze odcinek autostrady w Poznaniu (13 km) jest bezpłatny...ciekawe jak długo?

~mar 2010-02-21

Czas biegnie niestety szybko. Mamy niewiele km autostrad i są one za drogie jak na kieszenie Polaków a bramki są ustawione za często! A jak będzie cała autostrada między granicami to wyniesie to ludzi majątek. Farsa, że wygodna i godna sieć drogowa i w ogóle urbanizacja we wszystkich dziedzinach życia jest i będzie wielkim luksusem w Polsce jak i kompetencja w większości dziedzin życia. Czy to niemożność zrobienia czegoś dobrego dla ludzi, opieszałość, organizacja, niedobre zarządzanie funduszami czy może dziwne systemy, z którymi Polska się boryka? Jak sięgnąć pamięcią to autostrada do granicy była planowana na 2007 r. a z Warszawy do granicy D to już miało się jeździć. Też przecież ile ludzi przez lata zginęło na naszych drogach lub zostało kalekami. Też autostrady i drogi ekspresowe w krajach rozwiniętych są w miarę możliwości na bezużytecznych terenach a nie tam gdzie są stare domy przy drogach czy tereny ekologiczne, zabytkowe czy kulturalne. Są tam obwodnice i zjazdy oraz dba się bardziej o piękno i ekologię !! krajów a nie tak jak u nas wszystkie znaki i informacje się mylą z brzydkimi reklamami a w centrum miast czuć duże spaliny!!

~wol_ny 2010-02-20

Już niebawem obudzimy się z ręką w nocniku. Będą autostrady, mało kto będzie po nich jeździł i tylko właściciele będą mieli pełną kabzę ze skarbu państwa czyli od nas wszystkich. Tego kto to wymyślił i nadal forsuje należałoby zlinczować!

~ed 2010-02-19

W Czechach ROCZNA wineta na wszystkie autostrady i ekspresowe kosztuje 1000 koron, czyli jakieś 160 PLN. NA CAŁY ROK! I to bez koniecznośći stania na bramkach opłat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.