mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od marca przebudowa Inorocławskiej we Włocławku

Od marca przebudowa Inorocławskiej we Włocławku

Firma z Inowrocławia za kwotę 2 mln 626,4 tys. złotych przebuduje ulicę Inowrocławską w granicach Włocławka, czyli na odcinku długości 950 m. Chętnych do wykonania tego zadania było sześć firm.

Od marca przebudowa Inorocławskiej we Włocławku
Przebudowa drogi nr 252 jest największą z sześciu inwestycji drogowych współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto uczestniczy w tym projekcie, aby odnowić ulicę, będącą fragmentem modernizowanej drogi wojewódzkiej Włocławek – Inowrocław. Zadanie realizowane jest etapami.

Przedsięwzięcie usprawni komunikację autostrady A1 i krajowej drogi nr 1 z krajową S 5. W ramach modernizacji jezdnia na całej długości zyska nową nawierzchnię, zostanie utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Drogowcy zbudują zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocnią pobocza, utwardzą zjazdy do posesji, odnowią pionowe i poziome oznakowania jezdni, a także przebudują oświetlenie. U zbiegu Inowrocławskiej z krajową „jedynką” powstanie nowe, czerowlotowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Po drugiej stronie „jedynki”, naprzeciwko wlotu w Inowrocławską, zbudowana zostanie droga prowadząca do Zakładów Azotowych Anwil. Koszt włocławskiego fragmentu tej inwestycji szacowany jest na 6 mln złotych. Roboty rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.