mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu

Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu

W najbliższy poniedziałek (13 lipca) rusza remont nawierzchni mostu w Annopolu. Utrudnienia potrwają do końca września br.

Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu
Roboty na moście przez Wisłę w Annopolu w ciągu drogi krajowej nr 74 będą prowadzone na połowie szerokości jezdni, a to oznacza, że wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wykonawca powinien ukończyć prace 30 września, a dzięki nowej nawierzchni bitumicznej rozwiązane powinny zostać coroczne problemy z powracającymi uszkodzeniami dotychczasowej nawierzchni cienkowarstwowej.

Podczas remontu przeprowadzonego w 2001 roku na przęsłach nurtowych obiektu położono, jako rozwiązanie eksperymentalne, cienkowarstwową nawierzchnię. Miało to odciążyć konstrukcję obiektu, ale jedyne w kraju tego rodzaju rozwiązanie nie zdało egzaminu. Po kilkuletnim okresie użytkowania okazało się, że cienkowarstwowa nawierzchnia odspaja się, wymagając corocznych napraw. Na zlecenie GDDKiA opracowano ekspertyzę techniczną przeliczając wytrzymałość konstrukcji po ułożeniu nawierzchni bitumicznej w miejsce cienkowarstwowej. Jest szansa, że taka metoda naprawy pozwoli na długi czas rozwiązać problem nawierzchni mostu.

Prace będą polegały na usunięciu istniejącej cienkowarstwowej nawierzchni wraz ze skorodowanym betonem płyty pomostu, odtworzeniu betonu, ułożeniu warstw izolacyjnych oraz nawierzchni bitumicznej. Prace będą prowadzone połówkami jezdni by zapewnić przejezdność w ruchu wahadłowym.

Wartość przeprowadzonych prac naprawczych to ok. 1,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic