mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu

Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu

W najbliższy poniedziałek (13 lipca) rusza remont nawierzchni mostu w Annopolu. Utrudnienia potrwają do końca września br.

Od poniedziałku rusza remont mostu w Annopolu
Roboty na moście przez Wisłę w Annopolu w ciągu drogi krajowej nr 74 będą prowadzone na połowie szerokości jezdni, a to oznacza, że wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wykonawca powinien ukończyć prace 30 września, a dzięki nowej nawierzchni bitumicznej rozwiązane powinny zostać coroczne problemy z powracającymi uszkodzeniami dotychczasowej nawierzchni cienkowarstwowej.

Podczas remontu przeprowadzonego w 2001 roku na przęsłach nurtowych obiektu położono, jako rozwiązanie eksperymentalne, cienkowarstwową nawierzchnię. Miało to odciążyć konstrukcję obiektu, ale jedyne w kraju tego rodzaju rozwiązanie nie zdało egzaminu. Po kilkuletnim okresie użytkowania okazało się, że cienkowarstwowa nawierzchnia odspaja się, wymagając corocznych napraw. Na zlecenie GDDKiA opracowano ekspertyzę techniczną przeliczając wytrzymałość konstrukcji po ułożeniu nawierzchni bitumicznej w miejsce cienkowarstwowej. Jest szansa, że taka metoda naprawy pozwoli na długi czas rozwiązać problem nawierzchni mostu.

Prace będą polegały na usunięciu istniejącej cienkowarstwowej nawierzchni wraz ze skorodowanym betonem płyty pomostu, odtworzeniu betonu, ułożeniu warstw izolacyjnych oraz nawierzchni bitumicznej. Prace będą prowadzone połówkami jezdni by zapewnić przejezdność w ruchu wahadłowym.

Wartość przeprowadzonych prac naprawczych to ok. 1,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.