mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie

Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie

Na wylocie drogi krajowej nr 45 z Opola w kierunku Kluczborka trwają intensywne prace związane z odbudową nasypu, który w wyniku ulewnych deszczy, jakie padały na początku czerwca, osunął się zagrażając bezpieczeństwu ruchu.

Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie
Osuwisko na DK45 powstało na skutek nawodnienia i odspojenia części nasypu zbudowanego w latach 50-tych z gruntu mineralnego, co w połączeniu z zaleganiem w podłożu około dwumetrowych warstw namułów (po dawnym starorzeczu rzeki Swornicy) spowodowało osunięcie i zapadnięcie się części skarpy.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, początkowo prace naprawcze polegać miały na ustabilizowaniu nasypu i jego osuszeniu, ale po odsłonięciu przekroju nasypu i wykonaniu dokładnych badań podłoża okazało się, że konieczna jest rozbiórka około 30 metrów całego korpusu drogi i po wzmocnieniu podłoża wybudowanie nowego nasypu. Wymagało to zamknięcia drogi krajowej nr 45 dla ruchu.

Termin, jaki opolski Oddział GDDKiA wyznaczył wykonawcy prac na ich zakończenie, to 31 sierpnia 2013 roku. Roboty prowadzone są niemal nieprzerwanie od kilkunastu dni (na dwie zmiany w dni robocze oraz na jednej zmianie w soboty i niedziele).
Tematy w artykule: opolskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.