mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie

Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie

Na wylocie drogi krajowej nr 45 z Opola w kierunku Kluczborka trwają intensywne prace związane z odbudową nasypu, który w wyniku ulewnych deszczy, jakie padały na początku czerwca, osunął się zagrażając bezpieczeństwu ruchu.

Odbudowa DK 45 na Opolszczyźnie
Osuwisko na DK45 powstało na skutek nawodnienia i odspojenia części nasypu zbudowanego w latach 50-tych z gruntu mineralnego, co w połączeniu z zaleganiem w podłożu około dwumetrowych warstw namułów (po dawnym starorzeczu rzeki Swornicy) spowodowało osunięcie i zapadnięcie się części skarpy.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, początkowo prace naprawcze polegać miały na ustabilizowaniu nasypu i jego osuszeniu, ale po odsłonięciu przekroju nasypu i wykonaniu dokładnych badań podłoża okazało się, że konieczna jest rozbiórka około 30 metrów całego korpusu drogi i po wzmocnieniu podłoża wybudowanie nowego nasypu. Wymagało to zamknięcia drogi krajowej nr 45 dla ruchu.

Termin, jaki opolski Oddział GDDKiA wyznaczył wykonawcy prac na ich zakończenie, to 31 sierpnia 2013 roku. Roboty prowadzone są niemal nieprzerwanie od kilkunastu dni (na dwie zmiany w dni robocze oraz na jednej zmianie w soboty i niedziele).
Tematy w artykule: opolskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.