mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odchudzona obwodnica Suwałk

Odchudzona obwodnica Suwałk

Koncepcja programowa budowy obwodnicy Suwałk, jako fragmentu drogi ekspresowej S61 - została przyjęta przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie. Drogowcy muszą jednak wprowadzic pewne zmiany...

Odchudzona obwodnica Suwałk
- Wrześniowa uchwała KOPI nakłada jednak na projektantów obowiązek wprowadzenia kilku zmian w dokumentacji, co spowoduje przesunięcie na przełom I/II kwartału 2014 roku możliwości złożenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Najważniejszą i zarazem najbardziej czasochłonną zmianą jest rezygnacja z rezerwy terenu pod trzeci pas ruchu dla każdej z jezdni. Zmiana docelowego przekroju z 2x3 na 2x2 ma przynieść oszczędności w zakresie kosztów inwestycji (mniejsze wykupy terenu, mniejsze obiekty inżynierskie). Wymaga to jednak wprowadzenia odpowiednich poprawek do projektu planowanej obwodnicy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S61 ma mieć 12,4 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę plus pas awaryjny (w sumie szerokość 9,5 m), pas rozdzielający 5 metrów (bez wspomnianej rezerwy terenu). Będzie przystosowana do najcięższego ruchu KR6, dopuszczalny nacisk– 11,5 kN / oś. Planowany termin realizacji inwestycji 2015-2017.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~kocur 2013-10-11

i bardzo dobrze. ładowanie kasy w rezerwę pod trzeci pas, który nigdy nie powstanie (i nigdy nie będzie potrzebny) było irracjonalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech