mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odchudzona obwodnica Suwałk

Odchudzona obwodnica Suwałk

Koncepcja programowa budowy obwodnicy Suwałk, jako fragmentu drogi ekspresowej S61 - została przyjęta przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie. Drogowcy muszą jednak wprowadzic pewne zmiany...

Odchudzona obwodnica Suwałk
- Wrześniowa uchwała KOPI nakłada jednak na projektantów obowiązek wprowadzenia kilku zmian w dokumentacji, co spowoduje przesunięcie na przełom I/II kwartału 2014 roku możliwości złożenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Najważniejszą i zarazem najbardziej czasochłonną zmianą jest rezygnacja z rezerwy terenu pod trzeci pas ruchu dla każdej z jezdni. Zmiana docelowego przekroju z 2x3 na 2x2 ma przynieść oszczędności w zakresie kosztów inwestycji (mniejsze wykupy terenu, mniejsze obiekty inżynierskie). Wymaga to jednak wprowadzenia odpowiednich poprawek do projektu planowanej obwodnicy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S61 ma mieć 12,4 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę plus pas awaryjny (w sumie szerokość 9,5 m), pas rozdzielający 5 metrów (bez wspomnianej rezerwy terenu). Będzie przystosowana do najcięższego ruchu KR6, dopuszczalny nacisk– 11,5 kN / oś. Planowany termin realizacji inwestycji 2015-2017.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~kocur 2013-10-11

i bardzo dobrze. ładowanie kasy w rezerwę pod trzeci pas, który nigdy nie powstanie (i nigdy nie będzie potrzebny) było irracjonalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic