mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odchudzona obwodnica Suwałk

Odchudzona obwodnica Suwałk

Koncepcja programowa budowy obwodnicy Suwałk, jako fragmentu drogi ekspresowej S61 - została przyjęta przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie. Drogowcy muszą jednak wprowadzic pewne zmiany...

Odchudzona obwodnica Suwałk
- Wrześniowa uchwała KOPI nakłada jednak na projektantów obowiązek wprowadzenia kilku zmian w dokumentacji, co spowoduje przesunięcie na przełom I/II kwartału 2014 roku możliwości złożenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Najważniejszą i zarazem najbardziej czasochłonną zmianą jest rezygnacja z rezerwy terenu pod trzeci pas ruchu dla każdej z jezdni. Zmiana docelowego przekroju z 2x3 na 2x2 ma przynieść oszczędności w zakresie kosztów inwestycji (mniejsze wykupy terenu, mniejsze obiekty inżynierskie). Wymaga to jednak wprowadzenia odpowiednich poprawek do projektu planowanej obwodnicy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S61 ma mieć 12,4 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę plus pas awaryjny (w sumie szerokość 9,5 m), pas rozdzielający 5 metrów (bez wspomnianej rezerwy terenu). Będzie przystosowana do najcięższego ruchu KR6, dopuszczalny nacisk– 11,5 kN / oś. Planowany termin realizacji inwestycji 2015-2017.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Komentuj:

~kocur 2013-10-11

i bardzo dobrze. ładowanie kasy w rezerwę pod trzeci pas, który nigdy nie powstanie (i nigdy nie będzie potrzebny) było irracjonalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.