mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odcinek A-1 na Święta

Odcinek A-1 na Święta

Gdańsk Transport Company poinformowała o zakończeniu budowy pierwszego, 25 km odcinka autostrady A-1 Rusocin – Swarożyn. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to droga może zostać oddana do użytku jeszcze przed Świętami.

Odcinek A-1 na Święta
Do 22 grudnia bieżącego roku zostaną definitywnie zakończone wszystkie roboty na placu budowy oraz zamknięte procedury odbiorowe. Do tego czasu zostanie również dostarczony, zakupiony przez operatora, sprzęt utrzymania autostrady. Trwa także oczekiwanie na decyzję Ministra Infrastruktury dotyczącą wysokości opłat za przejazd autostradą. Jeśli będzie bezpłatny, to koncesjonariusz otworzy dla ruchu nowo wybudowany odcinek jeszcze 22 grudnia. W przeciwnym wypadku otwarcie nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Zarekomendowana Ministrowi przez koncesjonariusza strategia poboru opłat dla wcześniej oddanych sekcji zakłada rezygnację z opłat, aż do czasu otwarcia całego odcinka A-1 do Nowych Marz. Jednym z argumentów GTC jest fakt, że Stacja Poboru Opłat w Swarożynie, w sytuacji, gdy autostrada będzie płatna, nie będzie w stanie należycie obsłużyć wszystkich przejeżdżających tędy kierowców. Stacja nie została zaprojektowana jako główny plac poboru opłat, dlatego mogą się tworzyć kolejki i powstawać zakłócenia w płynności ruchu na węźle Swarożyn.

W przypadku, gdy Minister Infrastruktury zdecyduje się na wprowadzenie opłat drogowych, termin otwarcia pierwszych dwóch sekcji autostrady przesunie się o kilka tygodni. Oddanie do ruchu pozostałych 65 kilometrów autostrady A-1 nastąpi najpóźniej w listopadzie 2008 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Krzychulex 2007-12-09

Mam nadzieję że poczekają na pobieranie opłat do czasu zakończenia budowy całego odcinka. To by była kpina jakby płacić za te 25km.

~mil1231@gazeta.pl 2007-11-30

f, nigdzie nie napisałem że popieram w 100% politykę Polaczka, lecz że w sprawie A1 Grudziądz- Toruń ją popierałem. a to różnica przyznasz...

~f 2007-11-29

mil jak powiedziałeś w 100% popierasz działalność polaczka, skoro w 100% czy to znaczy, że popierasz jego wielokrotną deklaracje, że cała A1 będzie gotowa w 2010 r.- nawet odcinek między Toruniem a Łodzią. To by oznaczało, że wszystkie odcinki musiały by być już za rok w budowie. Zdecydowana większość uważa za realne zbudowanie jedynie 30% do tego okresu- oczywiście poza byłym ministrem i chyba również w pełni popierającym go tobą

~mil1231@gazeta.pl 2007-11-28

Przeczytaj mój pierwszy wpis... jak byk jest A2 Stryków-Konotopa. Negocjacje nie stoja w miejscu- trwa wykup gruntów- juz prawie na ukończeniu

~lam 2007-11-28

mil- zapomniałeś o A2- Stryków- Konotopa. Ten odcinek także należy do najważniejszych a zbudowanie dwóch długich odcinków A2 w sytuacji negocjacje stoją w miejscu będzie trudnym zadaniem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.