mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odcinek DW 401 po remoncie

Odcinek DW 401 po remoncie

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował, że 12 grudnia bieżącego roku oddano do użytku zmodernizowany, 7,5 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 401 z Przylesia do Grodków.

Odcinek DW 401 po remoncie
Droga z Przylesia do Grodkowa była w fatalnym stanie technicznym, nawierzchnia miała liczne koleiny, pęknięcia i deformacje. Dodatkowo droga była wąska (około 6 m) i pozbawiona poboczy. Dlatego właśnie we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z modernizacją tego odcinka.

Trwająca zaledwie 15 miesięcy przebudowa objęła odcinek o długości 7,5 kilometra.
W trakcie gruntownej modernizacji jezdnia została poszerzona do 7 metrów, a z obu stron wybudowano dwumetrowe pasy awaryjne oraz ulepszone pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m. Nawierzchnia została wzmocniona, a w terenie zabudowanym w Wojsławiu i Kolnicy wybudowano chodniki i zatoki autobusowe. Pojawiły się też wjazdy na posesje i na pola. Dla poprawy bezpieczeństwa we wsi Kolnica zamontowane zostały także elementy uspokajające ruch. Wszystkie prace kosztowały 28,37 mln zł, z czego 18,72 mln zł pochodziło z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po remoncie droga wojewódzka nr 401 pomiędzy węzłem autostradowym Przylesie a Grodkowem spełnia wszelkie normy stawiane tego typu drogom w krajach Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
O tym modelu było głośno już od dawna, ale dopiero teraz możemy zobaczyć go w pełnej okazałości. Volkswagen T-Roc to niemiecki konkurent Toyoty C-HR i Nissana Juke.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic