mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odcinek S8 Opacz - Paszków otwarty

Odcinek S8 Opacz - Paszków otwarty

Kierowcy w końcu mogą w pełni korzystać z 11,5 kilometrowego odcinka trasy ekspresowej, która łączy węzeł Opacz do węzła Paszków. Przy okazji mogą przejechać się łącznikiem do DK7 od węzła Warszawa Janki do Magdalenki.

Odcinek S8 Opacz - Paszków otwarty
Po 32 miesiącach, czyli zgodnie z umową zawartą w kwietniu 2013 roku, zakończono inwestycję wartą 565,7 mln zł. Dzięki temu kierowcy mogą już w pełni korzystać z odcinka o długości 11,5 kilometra, który łączy węzeł Opacz, przez węzeł Warszawa Janki aż do węzła Paszków.

Zbudowano 6 km drogi ekspresowej, a istniejąca DK 8 została dostosowana do parametrów klasy „S”. Do tego wybudowano również 2,5 km nowej drogi o parametrach klasy GP, która łączy "ekspresówkę" z DK7 w okolicach Magdalenki.

Powstały 4 węzły: Puchały, Warszawa Janki, Paszków i Sękocin. Ponadto wybudowane zostały obiekty inżynierskie, (5 kładek, 4 mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt), urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Bernik 2016-02-11

Jak zwykle jest trochę narzekania że za wolno i że za mało. W 2015 otwarto niezbyt wiele nowych dróg to prawda. W końcu roku było jednak w budowie ok. 800 km następnych dróg. Drogi te mają być otwierane głównie w latach 2017-2018, oraz trochę w 2019. Jeżeli w tym roku będą sprawnie przeprowadzane przetargi, to można sądzić że będzie bum w oddawaniu nowych dróg w latach 2019-2019. W końcu zeszłego roku w przetargach było blisko 1500 km dróg, a więc obecna GDDKiA, ma pole do popisu. Możliwe jest oddanie do użytku 1500 km w najbliższych 4 latach.

~dynia 2015-12-27

Witajcie korki w Nadarzynie !!!! przed świętami 1 godzina stania do świateł!!! Żegnajcie korki JAnki Raszyn witajcie korki Nadarzyn Magdalenka rondo ale i tak jest OK

~warszawiak 2015-12-21

Małe sprostowanie do mojego poprzedniego postu. Zachodnia obwodnica Nowego Sącza, o której pisałem, że będzie otwarta przed Świętami, została dopuszczona do ruchu 19 grudnia b.r. Ale nie jest to droga krajowa i silą rzeczy nie może być przypisana do nowo otwartych dróg krajowych w 2015 roku. Tak więc poza wymienionymi ekspresówkami z dróg krajowych pozostają tylko obwodnice Hrubieszowa i Bargłowa Kościelnego.

~warszawiak 2015-12-16

Jeszcze jedno. Jest to niestety ostatni odcinek drogi ekspresowej otwarty w tym roku. W zasadzie można już stwierdzić, że rok 2015 był jeśli chodzi o otwieranie nowych dróg rokiem tak chudym, jakiego dawno nie mieliśmy. Przybyło tylko ok. 25 km dróg ekspresowych dwujezdniowych (S8 Opacz-Paszków, S8 Powązkowska-Modlińska, S69 Buczkowice-Żywiec) oraz parokilometrowa jednojezdniowa (z dwujezdniowym węzłem) obwodnica Szczuczyna. To koniec, jeżeli chodzi o ekspresówki. Poza tym jeszcze z dróg krajowych otwarto obwodnice Hrubieszowa i Bargłowa Kościelnego i przed Świętami otworzą jeszcze obwodnicę Nowego Sącza. To wszystko. Zwrócę też uwagę, ze po raz pierwszy od 1998 roku nie otwarto żadnego nowego odcinka autostrady!!! Można jednak mieć nadzieję, że w następnych latach będzie dużo lepiej. Wynika to z podpisanych umów i budowy zaległych odcinków autostrad A1 i A4, których potężne opóźnienia w oddaniu do ruchu w przyszłym roku powinny się wreszcie zakończyć.

~warszawiak 2015-12-16

Brawo Strabag!!! Otwarcie idealnie w terminie, a częściowo nawet pieć i trzy miesięce przed. Żegnajcie korki w Raszynie i w Jankach. A tak na marginesie, ta droga od węzła "Salomea" do węzła "Paszków" łącznie z odnogą do DK7 powinna być zbudowana jako pierwsza, dużo wcześniej przed przebudową drogi Radziejowice-Piotrków. Tę ostatnią razem z odcinkiem Paszków-Radziejowice można by przebudowywać po otwarciu autostrady A1 Stryków-Tuszyn. Jakie wtedy byłyby dla wszystkich ułatwienia. Ale teraz należy cieszyć się z kolejnego bezkolizyjnego wyjazdu z Warszawy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.