mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odcinek po odcinku

Odcinek po odcinku

Rusza kolejny etap budowy obwodnicy miasta Rybnika. 11 sierpnia władze miasta podpisały z firmą Polimex Mostostal Siedlce kontrakt na realizację tej inwestycji. Wartość prac wyniesie ponad 6,8 mln zł.

W ramach IV etapu inwestycji powstanie półkilometrowy odcinek drogi asfaltowej na trasie Gliwicka - Wielkopolska, o szerokości 7 m, z utwardzonymi poboczami szerokimi na 2 m. Zabudowanych zostanie również 25 nowych słupów z lampami oświetlenia ulicznego. W rejonie skrzyżowań będą wykonane chodniki ze ścieżką rowerową. Na rzeką Rudą wybudowany zostanie most, długości 19 metrów i nośności 50 ton.

Wartość realizowanego projektu to ponad 6,8 mln zł, z czego 3,3 mln zł pochodzi subwencji resortu transportu, pozostała część, tj. ponad 3,5 mln zł z budżetu miasta.
 
Budowa obwodnicy na odcinku Gliwicka - Wielkopolska jest kontynuacją rozpoczętej w 1997 roku budowy obwodnicy miasta. Pierwszym jej odcinkiem była nowa droga od ronda na ul. Chwałowickiej do ronda na ul. Wodzisławskiej, kolejnym droga od ronda na ul. Wodzisławskiej do ronda na ul. Raciborskiej i oddany rok temu odcinek Gliwicka-Rudzka. Istniejący odcinek rybnickiej obwodnicy liczy w sumie około 1,2 km.
 
Obwodnica wpisuje się w strategię inwestycyjną miasta i w jej priorytety. Jednym z nich jest budowa dróg i poprawa "szkieletu komunikacyjnego" miasta. Obwodnica odciąży zdecydowanie centrum miasta, a zwłaszcza ruch na linii Gliwicka (w stronę centrum) - Kotucza - Reymonta - Wodzisławska (w centrum).

W Rybniku trwają także prace remontowe na przebiegającej przez miasto drodze krajowej nr 78, łączącej Gliwice z przejściem granicznym z Czechami w Chałupkach. Inwestycja jest warta ponad 58,7 mln zł, z czego ponad 44 mln zł finansuje Unia Europejska w ramach ZPORR.

UM Rybnik pracuje nad kolejnymi projektami inwestycyjnymi, których realizacja przy dofinansowaniu z środków UE wpłynie na poprawę komunikacji w mieście.


Przeczytaj także:

Gliwicka "dekawka" w remoncie (2006-07-31)

Doczekali obwodnicy zachodniej... (2006-08-07)

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

Obwodnica Północna Aglomeracji Górnośląskiej (2006-04-06)

 

Tematy w artykule: slaskie obwodnice drogi miejskie rybnik

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.