mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oddano do użytku odcinek A-6

Oddano do użytku odcinek A-6

26 września otwarto dla ruchu odcinek autostrady A-6 (popularnie nazywanej berlinką), od węzła w Kluczu do węzła w Kijewie. Wartość blisko 8 km odcinka to ponad 129 mln zł. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Oddano do użytku odcinek A-6

Budowa autostrady A-6 dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Sektorowy Program Operacyjny - Transport) w wysokości 87,6 mln zł. Wykonawcą robót na 7,7 km odcinku była firma Budimex – Dromex S.A. Projekt inwestycji obejmował modernizację obu jezdni, posiadających nawierzchnię z płyt betonowych, na nowoczesną nawierzchnię z betonu asfaltowego o nośności do 115 kN na oś. Zwiększono także szerokość odcinka, który dysponuje teraz dwoma jezdniami, po 2 pasy ruchu każda. Przebudowano także 15 obiektów mostowych i podniesiono ich nośność do klasy A (50 ton).

Oprócz budowy autostrady A-6, ze środków ERDF finansowana była także m.in. budowa obwodnic miejscowości Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo, o łącznej długości 10 km, które znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 10. Wartość projektu to 103,26 mln złotych, a dofinansowanie z funduszu UE wyniosło 69,6 mln złotych. Wykonawcą robót była szwedzka firma NCC Aktiebolag.

Przeczytaj także:

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu (2007-01-23)

Ruszają prace na berlince (2005-08-24)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A6 Allroad - masz w nosie prognozę...

auto motor i sport 0000-00-00

Sam napęd na cztery koła w wypadku Audi nie jest niczym niezwykłym, bo gen 4x4 większość modeli ma już na starcie. Jest natomiast jedno A6 ciut inne - z ochronnymi nakładkami na zderzakach i progach oraz na większych kołach: Allroad, czyli A6 w wersji leśnej.

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~kk 2007-10-05

Niestety w Polsce jest więcej takich ludzi jak Dawid, którzy nic nie rozumieją i żyją z klapami na oczach!

~jumper 2007-09-29

ddominusie ! na polskich drogach ginie rocznie ok 6 tys. osób i ta liczba nie chce spadać... chcę podkreślić , że oszczędności z tytułu budowy nowych dróg i ograniczenia na nich wypadkowości i śmiertelności [ubezpieczenia , odszkodowania , renty , koszty leczenia...] są wręcz niepoliczalne . efekty jednak widać po latach [wg mnie 6-10 lat od pomysłu "zbudujemy drogę"] . a przecież wzrost konkurencyjności gospodarki [przewidywalna czasowo i kosztowo logistyka transportu drogowego] plus ograniczenie wyżej wspomnianych kosztów to kwota astronomiczna . obserwując zaangażowanie rządu widać dobitnie , że inwestycje drogowe z punktu widzenia sondaży wyborczych są ...nieopłacalne . nie zwracają się w 4 lata bo nie potrafimy tak szybko wybudować żadnej drogi o wysokim standardzie . a więc "następni" u koryta się pochwalą albo oberwą że oddaje się mało nowych ścieżek [pisze o tym Astrolog] . przyszło nam żyć w interesującym kraju : dopiero jak jest naprawdę źle zaczyn

~Piti 2007-09-28

Ale póki co Polska daje względnie mało i więcej bierze (teoretycznie, przy 100% wykorzystanych środków).

~gonzo 2007-09-28

Przecież najpierw sami wpłaciliśmy te pieniądze do tego Eurokołchozu, więc są to nasze pieniądze a nie UE

~ddominus 2007-09-28

Poczekamy, zobaczyny a na drogach zginie znowu 2000 osób i wtedy PIS i cała reszta polityków powie: nooo chcieliśmy ale sie nie udało bo jest układ i nic nie mozna z tym zrobić, a szkoda bo wybudowanie kilku tysięcy kilometrow dróg w skali 10 lat, to są stosunkowo niewielkie pieniądze, majac na względzie coraz lepszą koniunkture gospodarczą, dochody budżetu budżetu, ale jak zwykle dajemy forse na partie, pierdoły i własne wygody a nie na rozwój Polski, co poprawiło by także dochody budżetu w perspektywie kilkunastu lat. Za cztery lata policzymy ile kilometrow dróg wybudowano!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.