mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oddano do użytku odcinek A-6

Oddano do użytku odcinek A-6

26 września otwarto dla ruchu odcinek autostrady A-6 (popularnie nazywanej berlinką), od węzła w Kluczu do węzła w Kijewie. Wartość blisko 8 km odcinka to ponad 129 mln zł. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Oddano do użytku odcinek A-6

Budowa autostrady A-6 dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Sektorowy Program Operacyjny - Transport) w wysokości 87,6 mln zł. Wykonawcą robót na 7,7 km odcinku była firma Budimex – Dromex S.A. Projekt inwestycji obejmował modernizację obu jezdni, posiadających nawierzchnię z płyt betonowych, na nowoczesną nawierzchnię z betonu asfaltowego o nośności do 115 kN na oś. Zwiększono także szerokość odcinka, który dysponuje teraz dwoma jezdniami, po 2 pasy ruchu każda. Przebudowano także 15 obiektów mostowych i podniesiono ich nośność do klasy A (50 ton).

Oprócz budowy autostrady A-6, ze środków ERDF finansowana była także m.in. budowa obwodnic miejscowości Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo, o łącznej długości 10 km, które znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 10. Wartość projektu to 103,26 mln złotych, a dofinansowanie z funduszu UE wyniosło 69,6 mln złotych. Wykonawcą robót była szwedzka firma NCC Aktiebolag.

Przeczytaj także:

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu (2007-01-23)

Ruszają prace na berlince (2005-08-24)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~kk 2007-10-05

Niestety w Polsce jest więcej takich ludzi jak Dawid, którzy nic nie rozumieją i żyją z klapami na oczach!

~jumper 2007-09-29

ddominusie ! na polskich drogach ginie rocznie ok 6 tys. osób i ta liczba nie chce spadać... chcę podkreślić , że oszczędności z tytułu budowy nowych dróg i ograniczenia na nich wypadkowości i śmiertelności [ubezpieczenia , odszkodowania , renty , koszty leczenia...] są wręcz niepoliczalne . efekty jednak widać po latach [wg mnie 6-10 lat od pomysłu "zbudujemy drogę"] . a przecież wzrost konkurencyjności gospodarki [przewidywalna czasowo i kosztowo logistyka transportu drogowego] plus ograniczenie wyżej wspomnianych kosztów to kwota astronomiczna . obserwując zaangażowanie rządu widać dobitnie , że inwestycje drogowe z punktu widzenia sondaży wyborczych są ...nieopłacalne . nie zwracają się w 4 lata bo nie potrafimy tak szybko wybudować żadnej drogi o wysokim standardzie . a więc "następni" u koryta się pochwalą albo oberwą że oddaje się mało nowych ścieżek [pisze o tym Astrolog] . przyszło nam żyć w interesującym kraju : dopiero jak jest naprawdę źle zaczyn

~Piti 2007-09-28

Ale póki co Polska daje względnie mało i więcej bierze (teoretycznie, przy 100% wykorzystanych środków).

~gonzo 2007-09-28

Przecież najpierw sami wpłaciliśmy te pieniądze do tego Eurokołchozu, więc są to nasze pieniądze a nie UE

~ddominus 2007-09-28

Poczekamy, zobaczyny a na drogach zginie znowu 2000 osób i wtedy PIS i cała reszta polityków powie: nooo chcieliśmy ale sie nie udało bo jest układ i nic nie mozna z tym zrobić, a szkoda bo wybudowanie kilku tysięcy kilometrow dróg w skali 10 lat, to są stosunkowo niewielkie pieniądze, majac na względzie coraz lepszą koniunkture gospodarczą, dochody budżetu budżetu, ale jak zwykle dajemy forse na partie, pierdoły i własne wygody a nie na rozwój Polski, co poprawiło by także dochody budżetu w perspektywie kilkunastu lat. Za cztery lata policzymy ile kilometrow dróg wybudowano!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando