mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oddano do użytku odcinek DW 744

Oddano do użytku odcinek DW 744

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o oddaniu do użytku wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 744. Koszt prac na krótkim 1,5 km fragmencie trasy wyniósł blisko 3,2 mln zł.

Oddano do użytku odcinek DW 744
6 czerwca bieżącego roku oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 744, przebiegający przez gminę Kowala. W uroczystości otwarcia przebudowanego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 744 w Mazowszanach wziął udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

W ramach inwestycji na odcinku o długości niemal 1,5 km wzmocniono konstrukcję jezdni, wykonano odwodnienie przez wybudowano kanalizację deszczową, wykonano roboty związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu poprzez wykonanie azyli, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych oraz zjazdów indywidualnych. Jest to o tyle ważna inwestycja, że poprawi bezpieczeństwo w okolicach szkoły w Mazowszanach. Koszt prac wyniósł blisko 3,2 mln zł, z czego dofinansowanie z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyniosło prawie 2 mln zł.

Drogi na Mazowszu są systematycznie remontowane. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, Rejon Drogowy Radom planuje w tym roku inwestycje za przeszło 46 mln zł. To bez wątpienia wpłynie znacząco na poprawę jakości dróg na południu Mazowsza.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~bart 2008-06-11

slaby z ciebie matematyk, ale fakt tak czy inaczej znaczący wplyw to to nie jest

~`head 2008-06-11

Znaczący wpływ? Licząc, że 1,5 km wyremontowano za 3,2 miliona to 46 mln starczy na niecałe 15 km. Czy to jest aż tak znaczący wpływ dla takiego rejonu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.