mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 975 na odcinku Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz w woj. małopolskim. Jej stan już od dłuższego czasu wymagał gruntownego remontu. Popękana, nieodwodniona i usiana licznymi koleinami jezdnia stanowiła duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koszt remontu to prawie 10 mln zł, znaczna część środków (około 7 mln zł) pochodziła ze ZPORR.

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz

Przeprowadzony remont polegał przede wszystkim na wymianie i umocnieniu nawierzchni jezdni i udrożnieniu systemu jej odwadniania. Ponadto odtworzono zatoki autobusowe, ustawiono barierki ochronne przy drodze i oznakowano ją. Szczególnie dużo prac wykonano w miejscowości Żabno. Został tam wybudowany nowy pas jezdni, a istniejące skrzyżowanie przebudowano na rondo. Na całym modernizowanym odcinku wybudowano ponad 8 km chodników.
 
Całość wykonanych prac przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych. Wyremontowana droga ułatwi komunikację na wschodnich terenach Małopolski, co pomoże przyciągnąć inwestorów jak i, zachęconych walorami turystycznymi tego obszaru, wycieczkowiczów. Usprawniony zostanie także ruch drogowy w kierunku dróg krajowych oraz przejść granicznych w okolicach Piwnicznej i Muszyny.

Droga nr 975 to jedna z głównych osi komunikacyjnych we wschodniej Małopolsce. Łączy tamtejsze gminy z lokalnymi centrami miejskimi - Dąbrową Tarnowską, Tarnowem i Nowym Sączem. Stanowi też ważne połączenie z siecią dróg krajowych nr 4, 73 i 75.


Przeczytaj także:

Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej (2006-07-17)

Utrudnienia na drogach Małopolski (2006-07-07)

 

 

Tematy w artykule: malopolskie drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech