mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odnowione drogi na Pomorzu

Odnowione drogi na Pomorzu

Kolejne trzy odcinki dróg krajowych nr 20 i 22 o łącznej długości 14,6 km zyskały nową nawierzchnię. Wszystko dzięki remontom metodą nakładki bitumicznej przeprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Odnowione drogi na Pomorzu
Nowa nawierzchnia pojawiła się w Piaszczynie (3,2 km) oraz między Kornem a Kościerzyną (6,8 km) na drodze krajowej nr 20. Ponadto wyremontowano odcinek drogi krajowej nr 22 między Łągiem a Czarną Wodą (4,6 km). Łącznie zostało wyremontowanych 14,6 km za około 8,4 mln zł.

- Remont metodą nakładki bitumicznej polega na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi. Na odcinku drogi krajowej nr 22 z nawierzchnią z płyt betonowych, tzw. berlinki, nowa nawierzchnia bitumiczna była nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem, co zapobiegnie w przyszłości pękaniu nawierzchni nad płytami - opisuja drogowcy.

Dodatkowo w miejscowościach Łąg i Czarna Woda zostały zmienione organizacje ruchu. Dzięki znacznej szerokości dotychczasowej drogi zostały wyznaczone między innymi pasy do lewoskrętów, a także zamontowane osłaniające je wysepki.
Tematy w artykule: pomorskie

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando