mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odnowione skrzyżowanie na DK 41 w Nysie

Odnowione skrzyżowanie na DK 41 w Nysie

W Nysie (opolskie) oddano do użytku zmodernizowane skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej nr 41. Skrzyżowanie ma geometrię w kształcie litery K. Takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje, że jest to jedno z bardziej rozległych skrzyżowań na drogach krajowych województwa opolskiego. Codziennie przejeżdża tamtędy około 20 tysięcy pojazdów.

Odnowione skrzyżowanie na DK 41 w Nysie
Na skrzyżowaniu przecinają się dwujezdniowe ulice Piłsudskiego i Jagiellońska (DK41) oraz dwie ulice miejskie: Sudecka i Prudnicka.

Modernizacja skrzyżowania w Nysie kosztowała około 2,5 miliona złotych. Polegała miedzy innymi na zamontowaniu akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej, czyli sygnalizacji wzbudzanej dla pieszych i przez pojazdy z wlotów bocznych. Ponadto program sygnalizacji będzie się na bieżąco dostosowywał do warunków drogowych panujących na skrzyżowaniu, przy zachowaniu preferencji dla kierunku głównego, czyli drogi krajowej nr 41. Na skrzyżowaniu wybudowano także chodniki oraz przebudowano wloty boczne.
Droga krajowa nr 41 (DK41) ma 38,5 km długości i łączy Nysę z Prudnikiem i przejściem granicznym do Czech w Trzebinie. Jej znaczna część, wraz z drogami nr 40 i 46 oraz z drogami wojewódzkimi nr 386 i 382, stanowi ruchliwy fragment łączący południowe obszary Górnego Śląska z Zagłębiem Wałbrzyskim.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~RUDY ORM 2011-05-19

Ile tworczej myśli wlali projektańci w to skrzyżowanie, ile swiateł, wysepek,bajerów drogowych, a może wystarczyłoby ZWYKŁE RONDO. Czy to takie trudne?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.