mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odnowy w kujawsko-pomorskim

Odnowy w kujawsko-pomorskim

W wojewodztwie kujawsko-pomorskim trwają odnowy nawierzchni na najbardziej zniszczonych odcinkach dróg wojewódzkich. Prace są już zaawansowane. Roboty w Ostromecku, Służewie i Grupie potrwają jeszcze 3-4 tygodnie.

Odnowy w kujawsko-pomorskim
W Ostromecku prace są już na półmetku. Przebudowany został fragment DW nr 551 przy zjeździe na nowy parking na terenie zespołu pałacowo-parkowego. -  Zależało nam na tym, by kolejny zjazd nie oznaczał pogorszenia płynności ruchu. Dlatego w projekcie zastrzegliśmy, że musi powstać dodatkowy pas do lewoskrętu, a na całej szerokości modernizowanego odcinka została położona nowa nawierzchnia wraz z umocnionym poboczem. Te prace już się zakończyły - wyjaśnia zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. Teraz najwięcej robót toczy się w centrum miejscowości. –   Przebudowane są już zatoki autobusowe. Przed nami układanie nowych warstw asfaltu oraz budowa chodników wraz z wjazdami. Wprowadzaliśmy kilka korekt do projektu, co wymusiło przesunięcie terminu zakończenia prac na przełom listopad i grudnia. Sposób prowadzenia robót nie powoduję znaczących utrudnień w ruchu, ale kierowcy powinni uważać na lokalne przewężenia oraz „wahadła” w czasie układania warstw nawierzchni – dodaje Sebastian Borowiak. Na końcu inwestycji wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Odnowiony odcinek zostanie objęty 3-letnią gwarancją.

W regionie podobne prace toczą się także na DW nr 272 w Grupie Plac pod Grudziądzem i na DW nr 266 w Służewie pod Toruniem. W tej ostatniej miejscowości przebudowywana jest ulica Brzeska.

Jeszcze w tym roku wzmocnione zostaną również  200 metrowe odcinki DW nr 241 w Kcyni, DW nr 552 w Papowie i DW nr 240 w miejscowości Bysław. To przygotowania do instalacji na tych trasach systemu preselekcji do ważenia pojazdów i odcinkowego pomiaru prędkości.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.