mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odpowiedzą za kradzież mostu

Odpowiedzą za kradzież mostu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym na terenie powiatu zgorzeleckiego w związku z podejrzeniem o kradzież… pięciotonowego mostu. Zatrzymani wpadli w ręce policjantów podczas ostatniego transportu pociętych elementów konstrukcyjnych. Funkcjonariusze odnaleźli również w jednym z punktów skupu złomu pozostałe części mostu, które tam wcześniej trafiły.

Odpowiedzą za kradzież mostu
Oficer dyżurny zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji uzyskał informację o tym, że na poboczu drogi, pomiędzy Bogatynią, a Zgorzelcem, stoi samochód załadowany metalowymi elementami pochodzącymi najprawdopodobniej z kradzieży. Pojazd zauważyli pracownicy służby ochrony bogatyńskiej kopalni. Funkcjonariusze ustalili, że załadowane na samochodzie elementy, to … pocięty pięciotonowy most, który służył do obsługi zbiornika retencyjnego, znajdującego się na terenie kopalni. Sprawcy pocięli elementy konstrukcyjne mostu na drobne kawałki, by sprzedać je na złom.

Jak się okazało, większa część elementów została już wcześniej przewieziona do punktu skupu. Transport kolejnych, podczas którego mężczyźni zostali zatrzymani, miał być ostatnim.
Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież, o którą są podejrzani, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy zatrzymani nie mają na koncie innych, podobnych kradzieży.
Tematy w artykule: dolnoslaskie most kradzież policja

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~erkotion 2012-02-28

Żeby taka sytuacja sie już tak szybko nie powtórzyła ja bym im kazał zapłacic za ten most z ich własnych środków (domów, samochodów itd). Nasępnym razem ktoś pomyśli zanim spróbuje to zrobic.

~romek 2012-02-27

Ile tego wywiezli 10 ton zelastwa po 300zł za tonę to chyba 3000 .Podziela na 4 czesci czyli 700stówek na łebka no i 5latek razy 365 dni 1800dni to jakies 30 gr za dzionek w pierdlu

~Obywatel 2012-02-27

A co z facetem przyjmujacym zlom? Ile jemu grozi lat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando