mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odpowiedzą za kradzież mostu

Odpowiedzą za kradzież mostu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym na terenie powiatu zgorzeleckiego w związku z podejrzeniem o kradzież… pięciotonowego mostu. Zatrzymani wpadli w ręce policjantów podczas ostatniego transportu pociętych elementów konstrukcyjnych. Funkcjonariusze odnaleźli również w jednym z punktów skupu złomu pozostałe części mostu, które tam wcześniej trafiły.

Odpowiedzą za kradzież mostu
Oficer dyżurny zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji uzyskał informację o tym, że na poboczu drogi, pomiędzy Bogatynią, a Zgorzelcem, stoi samochód załadowany metalowymi elementami pochodzącymi najprawdopodobniej z kradzieży. Pojazd zauważyli pracownicy służby ochrony bogatyńskiej kopalni. Funkcjonariusze ustalili, że załadowane na samochodzie elementy, to … pocięty pięciotonowy most, który służył do obsługi zbiornika retencyjnego, znajdującego się na terenie kopalni. Sprawcy pocięli elementy konstrukcyjne mostu na drobne kawałki, by sprzedać je na złom.

Jak się okazało, większa część elementów została już wcześniej przewieziona do punktu skupu. Transport kolejnych, podczas którego mężczyźni zostali zatrzymani, miał być ostatnim.
Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież, o którą są podejrzani, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy zatrzymani nie mają na koncie innych, podobnych kradzieży.
Tematy w artykule: dolnoslaskie most kradzież policja

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Komentuj:

~erkotion 2012-02-28

Żeby taka sytuacja sie już tak szybko nie powtórzyła ja bym im kazał zapłacic za ten most z ich własnych środków (domów, samochodów itd). Nasępnym razem ktoś pomyśli zanim spróbuje to zrobic.

~romek 2012-02-27

Ile tego wywiezli 10 ton zelastwa po 300zł za tonę to chyba 3000 .Podziela na 4 czesci czyli 700stówek na łebka no i 5latek razy 365 dni 1800dni to jakies 30 gr za dzionek w pierdlu

~Obywatel 2012-02-27

A co z facetem przyjmujacym zlom? Ile jemu grozi lat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model