mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Odwołania ws. obwodnicy Pszczyny odrzucone

Odwołania ws. obwodnicy Pszczyny odrzucone

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odrzucił wszystkie odwołania jakie wniesiono wobec zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącej  budowy węzła północnej obwodnicy Pszczyny.

Odwołania ws. obwodnicy Pszczyny odrzucone
Przypomnijmy, w sierpniu ub. roku wojewoda śląski wydał takie zezwolenie z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Od tej decyzji odwołał się właściciel czterech działek, w części podlegających wywłaszczeniu na rzecz Skarbu Państwa oraz jeden z przedsiębiorców. Wcześniej wojewoda odmówił jednej z organizacji ekologicznych przyznania statusu strony uczestniczącej w postępowaniu.

Minister utrzymał w mocy decyzję wojewody o wydaniu ZRID oraz odrzucił wniosek o wstrzymanie wykonalności tej decyzji. Minister odrzucił także wniosek o zawieszenie postępowania odwoławczego w tej sprawie.

W uzasadnieniu tych decyzji minister pisze, że inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach dopełnił wszystkich formalności wymaganych w procesie przygotowania takiej inwestycji. Także wniosek o nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności był uzasadniony. Również decyzja wojewody o wydaniu ZRID była prawidłowa i nie narusza uzasadnionych interesów osób trzecich.

Decyzje te ostatecznie zamykają postępowanie administracyjne w tej sprawie i od tej decyzji nie przysługuje odwołanie.

Przypomnijmy, że umowa na budowę węzła przyszłej obwodnicy podpisana została z firmą Mota Engil CE SA na początku grudnia. Wykonawca przygotował już zaplecze budowy. Trwają ostatnie uzgodnienia w zakresie organizacji ruchu. W pierwszej kolejności zamknięta będzie dla ruchu na długości ok. 350 m, ul. Katowicka od przejazdu kolejowego do punktu przed salonem samochodowym. W dalszej kolejności z ruchu wyłączona będzie jedna jezdnia DK 1 w kierunku Katowice – Bielsko-Biała. Ruch odbywać się będzie w obu kierunkach jednocześnie. Wbrew pojawiającym się informacjom, termin wprowadzenia tych ograniczeń nie jest jeszcze zatwierdzony.

Trwa przetarg na budowę pozostałej części obwodnicy, czyli nowej drogi, która połączy wspomniany węzeł z DW 935 na granicy Pszczyny i Suszca. Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności otwarcie ofert nastąpi 20 lutego br. Zainteresowanie oferentów jest bardzo duże – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.