mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na kolejny odcinek S7

Oferty na kolejny odcinek S7

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wpłynęły wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe -  Olsztynek. Odcinek o długości ponad 20 km realizowany będzie w dwóch zadaniach: Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo – Olsztynek Zachód (10, 7 km).

Oferty na kolejny odcinek S7
- Budową odcinka Ostróda Południe – Rychnowo zainteresowanych jest 21 wykonawców, a budową odcinka Rychnowo – Olsztynek Zachód – 20.  Spośród złożonych wniosków wybierzemy do połowy grudnia br. wykonawców, do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni. Oprócz ceny, na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji. Wykonawca będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny – 23 miesiące, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo – Olsztynek Zachód (10, 7 km) wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.


Postępowanie na odcinek Ostróda – Olsztynek jest czwartym i ostatnim przetargiem ogłoszonym dla  warmińsko-mazurskiego  odcinka S7. Po zakończeniu inwestycji, siódemka od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie na całej długości drogą klasy S. To łącznie ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż Elbląga do Warszawy skróci się o ok. 40 minut.

 
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.