mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7

Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7

GDDKiA otworzyła dziś oferty na kontynuację projektowania i budowę obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. Obwodnicą Radomia powinniśmy pojechać w połowie 2018 r.

Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7
Spośród siedmiu złożonych ofert, na 14 zaproszonych do przetargu firm i konsorcjów, najtańsza opiewa na kwotę ok. 729 mln zł, zaś najdroższa na 977 mln zł. GDDKiA zamierza przeznaczyć na realizację tego zadania 834,5 mln zł.

Inwestycja będzie  realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana jest cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca będzie mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Kolejnym etapem jest kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych a ostatnim - podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2018 roku.

Obwodnica Radomia o długości 24,6 km będzie posiadać parametry drogi ekspresowej, będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. Równolegle wzdłuż trasy zbudowane zostaną drogi dojazdowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. Wjazd na obwodnicę Radomia będzie możliwy w czterech węzłach - Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe.

W ramach inwestycji powstaną dodatkowo chodniki, ścieżki rowerowe, urządzenia ochrony środowiska (np. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, system odprowadzania wód opadowych, zieleń) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~eks-radomiak 2015-01-30

połowa '18.... niech będzie, byleby znowu nie przesunąło im się o kilka lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.