mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7

Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7

GDDKiA otworzyła dziś oferty na kontynuację projektowania i budowę obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. Obwodnicą Radomia powinniśmy pojechać w połowie 2018 r.

Oferty na obwodnicę Radomia w ciągu S7
Spośród siedmiu złożonych ofert, na 14 zaproszonych do przetargu firm i konsorcjów, najtańsza opiewa na kwotę ok. 729 mln zł, zaś najdroższa na 977 mln zł. GDDKiA zamierza przeznaczyć na realizację tego zadania 834,5 mln zł.

Inwestycja będzie  realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana jest cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca będzie mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Kolejnym etapem jest kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych a ostatnim - podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia robót to połowa 2018 roku.

Obwodnica Radomia o długości 24,6 km będzie posiadać parametry drogi ekspresowej, będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. Równolegle wzdłuż trasy zbudowane zostaną drogi dojazdowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. Wjazd na obwodnicę Radomia będzie możliwy w czterech węzłach - Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe.

W ramach inwestycji powstaną dodatkowo chodniki, ścieżki rowerowe, urządzenia ochrony środowiska (np. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, system odprowadzania wód opadowych, zieleń) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~eks-radomiak 2015-01-30

połowa '18.... niech będzie, byleby znowu nie przesunąło im się o kilka lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Oferta Toyoty Auris poszerzyła się o trzy wersje: Selection Pure, Selection Platinum i Selection Passion. Auto można zamawiać w polskich salonach już od początku maja, a ceny startują od 81,9 tys. zł.