mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na obwodnicę w ciągu S19

Oferty na obwodnicę w ciągu S19

Pięć ofert wpłynęło w drugim etapie przetargu ograniczonego na budowę drogi ekspresowej nr S19 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim i Lubartowem na odcinku obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Najniższą cenę zaoferowała firma Strabag.

Oferty na obwodnicę w ciągu S19
Na pierwszym etapie przetargu wpłynęło 10 wniosków i wszyscy chętni zostali dopuszczeni do dalszego postępowania. Po otwarciu złożonych pięciu ofert okazało się, że najniższą cenę zaoferował Strabag (169 364 376,48 zł). Najwyższą cenę zaproponowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego oraz Impresa Cavalleri Ottavio z Włoch (192 455 061,68 zł)

Kosztorys inwestorski sporządzony przez GDDKiA zakładał, że koszt zbudowania trasy ekspresowej o długości 7,87 km z dwoma mostami (na Wieprzu o długości 220 metrów, na Tyśmienicy o długości  ok. 124 m) i dwoma węzłami wyniesie ok. 314,6 mln.

Oferty są obecnie sprawdzane by jak najszybciej ogłosić wybór najkorzystniejszej z nich. Od chwili ogłoszenia liczony jest termin 10 dni na ewentualne protesty, a jeśli ich nie będzie to dokumentacja zostanie skontrolowana przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych co potrawa do 30 dni. Dopiero wtedy będzie można podpisać umowę z wykonawcą. Inwestor ma na to 90 dni od daty otwarcia ofert.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~strabag 2009-05-28

SPEPRZYLIŚMY INNE OBWODNICE TO I TA SIE POSTARAMY NARKA !

~strabag 2009-05-28

SPEPRZYLIŚMY INNE OBWODNICE TO I TA SIE POSTARAMY NARKA !

~GREG 69 2009-05-28

Jeżdżę tą trasą od kilkunastu lat i obserwuję systematyczny wzrost ruchu. Faktycznie obwodnica jest potrzebna. Niestety budowa ekspresówki jednojezdniowej świadczy o totalnym braku umiejętności myślenia perspektywicznego w GDDKA, a wręcz o bezmózgowiu. Kilka lat po wybudowaniu będą robić procedury od nowa, żeby dobudować drugą jezdnię - i wydadzą dodatkową kasę. Bzdura do kwadratu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.