mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na obwodnicę w ciągu S19

Oferty na obwodnicę w ciągu S19

Pięć ofert wpłynęło w drugim etapie przetargu ograniczonego na budowę drogi ekspresowej nr S19 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim i Lubartowem na odcinku obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Najniższą cenę zaoferowała firma Strabag.

Oferty na obwodnicę w ciągu S19
Na pierwszym etapie przetargu wpłynęło 10 wniosków i wszyscy chętni zostali dopuszczeni do dalszego postępowania. Po otwarciu złożonych pięciu ofert okazało się, że najniższą cenę zaoferował Strabag (169 364 376,48 zł). Najwyższą cenę zaproponowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego oraz Impresa Cavalleri Ottavio z Włoch (192 455 061,68 zł)

Kosztorys inwestorski sporządzony przez GDDKiA zakładał, że koszt zbudowania trasy ekspresowej o długości 7,87 km z dwoma mostami (na Wieprzu o długości 220 metrów, na Tyśmienicy o długości  ok. 124 m) i dwoma węzłami wyniesie ok. 314,6 mln.

Oferty są obecnie sprawdzane by jak najszybciej ogłosić wybór najkorzystniejszej z nich. Od chwili ogłoszenia liczony jest termin 10 dni na ewentualne protesty, a jeśli ich nie będzie to dokumentacja zostanie skontrolowana przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych co potrawa do 30 dni. Dopiero wtedy będzie można podpisać umowę z wykonawcą. Inwestor ma na to 90 dni od daty otwarcia ofert.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~strabag 2009-05-28

SPEPRZYLIŚMY INNE OBWODNICE TO I TA SIE POSTARAMY NARKA !

~strabag 2009-05-28

SPEPRZYLIŚMY INNE OBWODNICE TO I TA SIE POSTARAMY NARKA !

~GREG 69 2009-05-28

Jeżdżę tą trasą od kilkunastu lat i obserwuję systematyczny wzrost ruchu. Faktycznie obwodnica jest potrzebna. Niestety budowa ekspresówki jednojezdniowej świadczy o totalnym braku umiejętności myślenia perspektywicznego w GDDKA, a wręcz o bezmózgowiu. Kilka lat po wybudowaniu będą robić procedury od nowa, żeby dobudować drugą jezdnię - i wydadzą dodatkową kasę. Bzdura do kwadratu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.