mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Oferty na ostatni już odcinek A4 do Tarnowa

Oferty na ostatni już odcinek A4 do Tarnowa

GDDKiA w Krakowie otworzyła oferty w przetargu na budowę blisko 21 km odcinka autostrady A4 Brzesko-Wiechosławice. Jest to jeden z trzech odcinków na projektowanej trasie autostrady A4 Szarów-Tarnów. Są spore szanse, że jeszcze w tym roku zostaną podpisane umowy na wszystkie odcinki. A4 do Tarnowa ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Oferty na ostatni już odcinek A4 do Tarnowa
Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem Krzyż o łącznej długości 56,9 km podzielono na trzy krótsze odcinki (Szarów - Brzesko, Brzesko - Wierzchosławice, Wierzchosławice - Krzyż). Uczyniono to, by umożliwić wzięcie udziału w postępowaniu także mniejszym rodzimym firmom.

Odcinek o długości 20,8 km pomiędzy węzłem Brzesko a węzłem Wierzchosławice chce budować dziewięć firm i konsorcjów spośród dziesięciu zaproszonych do złożenia ofert.

Najniższą ofertę złożyło polsko-macedońskie konsorcjum firm NDI SA oraz SB GRANIT SA. Opiewa ona na kwotę ponad 622,5 mln zł. Ponieważ kosztorys inwestorski zakładał wydatek rzędu 1,3 mld złotych brutto, więc dzięki kryzysowi i ostrej walce firm o kontrakty znowu uda się zaoszczędzić publiczne środki – informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Łącznie na budowę trzech odcinków pomiędzy Szarowem a Tarnowem GDDKiA planowała wydać ponad 4 mld zł, a najniższe kwoty z przetargów dają łącznie niespełna 2 mld zł.

Przez najbliższe tygodnie komisja przetargowa będzie szczegółowo analizować oferty, by spośród wszystkich ważnych, wybrać najkorzystniejszą. Następnie wyniki prac komisji zostaną przesłane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych celem poddania kontroli uprzedniej. Jeśli wszystko potoczy się bez przeszkód, np. protestów ze strony oferentów, to jeszcze w tym roku będzie można podpisać umowy z wykonawcami wszystkich trzech odcinków – dodaje M. Chacaga.

Dodajmy, że wcześniej zostały otwarte oferty w dwóch pozostałych przetargach dla tras Szarów - Brzesko i Wierzchosławice - Krzyż.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Bombadil 2009-11-05

Słyszałem, że ponoć w Niemczech w przetargu wygrywa druga najkorzystniejsza cenowo oferta aby zabezpieczyć się przed uwalaniem przetargu z powodu nierealnych cen wykonania.

~romek 2009-11-02

600mln za 20 km to około 7,3 mln EURO za km.To i tak duzo .Kosztorysy sporzadzane w oparciu o ceny srednie z przed roku mozna wrzucic do kosza.Cenniki materiałow zawieraja nierealne wartości .Nalezy spojrzec na robociznę a przede wszystkim pracę sprzętu np wywozy darni głebokośc wymiany gruntu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport