mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko

Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko

Rozpoczął się pierwszy etap przetargu na budowę 35-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie wielkopolskim, który jest częścią drogi łączącej Poznań z Wrocławiem.

Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko
Ponieważ postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, będzie się ono składać z dwóch etapów. W pierwszym, właśnie ogłoszonym, który jest właściwie wstępną kwalifikacją potencjalnych wykonawców, chętni składają wnioski o dopuszczenie do przetargu głównego. Po zakończeniu tego etapu oddział GDDKiA w Poznaniu zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert i to będzie II etap postępowania. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację zadania.

Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki. Pierwszy połączy miejscowość Wronczyn z węzłem Kościan Południe i mierzy 19 km długości, zaś drugi z Kościana do Radomicka będzie miał długość 16 km. Wykonawca ma 32 miesiące na realizację zadania, nie wliczając okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Zadanie, poza wybudowaniem drogi i innych obiektów, polega wcześniej na zaprojektowaniu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, a po ukończeniu budowy również na uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

W zakres prac budowlanych wchodzą roboty przygotowawcze, roboty drogowe (budowa drogi, 6 węzłów  drogowych, przebudowa fragmentów istniejących dróg publicznych, dróg serwisowych itp.), budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, nad drogą ekspresową w ciągu dróg poprzecznych oraz inne niezbędne roboty towarzyszące budowie drogi.


Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.