mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko

Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko

Rozpoczął się pierwszy etap przetargu na budowę 35-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie wielkopolskim, który jest częścią drogi łączącej Poznań z Wrocławiem.

Ogłoszono przetarg na S5 Wronczyn-Radomicko
Ponieważ postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, będzie się ono składać z dwóch etapów. W pierwszym, właśnie ogłoszonym, który jest właściwie wstępną kwalifikacją potencjalnych wykonawców, chętni składają wnioski o dopuszczenie do przetargu głównego. Po zakończeniu tego etapu oddział GDDKiA w Poznaniu zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert i to będzie II etap postępowania. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację zadania.

Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki. Pierwszy połączy miejscowość Wronczyn z węzłem Kościan Południe i mierzy 19 km długości, zaś drugi z Kościana do Radomicka będzie miał długość 16 km. Wykonawca ma 32 miesiące na realizację zadania, nie wliczając okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Zadanie, poza wybudowaniem drogi i innych obiektów, polega wcześniej na zaprojektowaniu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, a po ukończeniu budowy również na uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

W zakres prac budowlanych wchodzą roboty przygotowawcze, roboty drogowe (budowa drogi, 6 węzłów  drogowych, przebudowa fragmentów istniejących dróg publicznych, dróg serwisowych itp.), budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, nad drogą ekspresową w ciągu dróg poprzecznych oraz inne niezbędne roboty towarzyszące budowie drogi.


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport