mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim

Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę 21 kilometrów drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim.

Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim
- W pierwszym etapie przetargu przyjmowane będą wnioski wykonawców o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego. W drugim etapie składane będą oferty cenowe - informuje GDDKiA.

W ramach inwestycji powstanie nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21 kilometrów z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga z 3-kilometrową obwodnicą Wodzisławia będzie biegła po śladzie już istniejącej trasy. W ramach inwestycji zaplanowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi zbiorcze.

Odcinek Jędrzejów – granica województwa to kolejny krok w budowie drogi S7 na całej długości w granicach regionu świętokrzyskiego. Po zakończeniu budowy obwodnicy Kielc, dwujezdniowy ekspresowy odcinek drogi S7 na terenie regionu świętokrzyskiego osiągnie łączną długość około 50 km, a po zrealizowaniu inwestycji od Jędrzejowa do granicy województwa – ponad 70 km.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-11

Odpowiem Ci podobnie, jak swojemu przedmówcy w artykule również z dnia 10.06.2013: "Ruszył przetarg na S7 Nidzica - Napierki". Kiedy powstanie odcinek S7 do Krakowa, wie niestety tylko Pan Bóg. W ogóle na razie nic nie słychać o najważniejszym w Małopolsce odcinku S7 nie do żadnej Igołomskiej, ale całym wyprowadzającym bezkolizyjnie ruch z aglomeracji krakowskiej na północ, przynajmniej z obwodnicą Słomnik, a najlepiej i Miechowa. Że jest to najwazniejszy odcinek wie o tym każdy jeżdżący tamtędy kierowca, tylko nie urzędasy z ministerstwa transportu i GDDKiA. A co do odcinka od Jędrzejowa do granicy województwa: mam nadzieję, że tym razem żaden kretyn nie wpadnie na pomysł zostawienia "na razie" jednojezdniowej dziury na kawałku istniejącej obwodnicy Jędrzejowa.

~Kierowca 2013-06-10

A kiedy odcinek do Krakowa? W 2026?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.