mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim

Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę 21 kilometrów drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim.

Ogłoszono przetarg na S7 w świętokrzyskim
- W pierwszym etapie przetargu przyjmowane będą wnioski wykonawców o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego. W drugim etapie składane będą oferty cenowe - informuje GDDKiA.

W ramach inwestycji powstanie nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21 kilometrów z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga z 3-kilometrową obwodnicą Wodzisławia będzie biegła po śladzie już istniejącej trasy. W ramach inwestycji zaplanowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi zbiorcze.

Odcinek Jędrzejów – granica województwa to kolejny krok w budowie drogi S7 na całej długości w granicach regionu świętokrzyskiego. Po zakończeniu budowy obwodnicy Kielc, dwujezdniowy ekspresowy odcinek drogi S7 na terenie regionu świętokrzyskiego osiągnie łączną długość około 50 km, a po zrealizowaniu inwestycji od Jędrzejowa do granicy województwa – ponad 70 km.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-11

Odpowiem Ci podobnie, jak swojemu przedmówcy w artykule również z dnia 10.06.2013: "Ruszył przetarg na S7 Nidzica - Napierki". Kiedy powstanie odcinek S7 do Krakowa, wie niestety tylko Pan Bóg. W ogóle na razie nic nie słychać o najważniejszym w Małopolsce odcinku S7 nie do żadnej Igołomskiej, ale całym wyprowadzającym bezkolizyjnie ruch z aglomeracji krakowskiej na północ, przynajmniej z obwodnicą Słomnik, a najlepiej i Miechowa. Że jest to najwazniejszy odcinek wie o tym każdy jeżdżący tamtędy kierowca, tylko nie urzędasy z ministerstwa transportu i GDDKiA. A co do odcinka od Jędrzejowa do granicy województwa: mam nadzieję, że tym razem żaden kretyn nie wpadnie na pomysł zostawienia "na razie" jednojezdniowej dziury na kawałku istniejącej obwodnicy Jędrzejowa.

~Kierowca 2013-06-10

A kiedy odcinek do Krakowa? W 2026?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando