mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Nowego Sącza

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Nowego Sącza

Ogłoszono przetarg na budowę tzw. obwodnicy północnej Nowego Sącza w województwie małopolskim.  Obwodnica będzie drogą klasy GP łącząca DK75 (skrzyżowanie ul. Tarnowskiej i ul. Witosa) z ul. Marcinkowicką (droga powiatowa nr 25219 ) w granicach Nowego Sącza - przełożenie DK 28 Zator – Przemyśl.

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Nowego Sącza
Początkiem planowanej trasy jest skrzyżowanie z drogą powiatową (DP) nr 25219 (nowy nr 1551 K)– ul. Marcinkowicką. Za skrzyżowaniem z drogą powiatową projektowane połączenie przekracza potok Szymanowianka, dalej przewidywana jest budowa przejazdu gospodarczego. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec projektuje się budowę obiektu mostowego. Na końcu opracowania trasa łączy się z ulicą Witosa i Tarnowską w rejonie istniejącego mostu na rzece Łubince.

Projektowana obwodnica pólnocna Nowego Sącza będzie posiadała na w/w odcinku przekrój jednojezdniowy. Jezdnia będzie posiadała dwa pasy ruchu o szerokości po 3,50 m oraz opaski zewnętrzne o szerokości 0,50 m. Po prawej stronie przewidziano wykonanie chodnika ze ścieżką rowerową dwukierunkową o łącznej szerokości 4,00 m (chodnik po zewnętrznej stronie szerokości 2,00 m, ścieżka po wewnętrznej stronie szerokości 2,00 m). Krawędzie jezdni projektowanej ulicy będą w całości ograniczone krawężnikami.

Otwarcie ofert nastąpi 3 października 2013 roku. Planowany termin realizacji inwestycji to 30 lipca 2015 roku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.